coğrafya öğretmeni, ders anlatım şekliyle Türkiye’ye gündem oldu - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

coğrafya öğretmeni, ders anlatım şekliyle Türkiye’ye gündem oldu

coğrafya öğretmeni, ders anlatım şekliyle Türkiye’ye gündem oldu

Öğrencilere uzaktan eğitim veren Coğrafya Öğretmeni Fatma Erözkan, evinde ve bahçesinde farklı konseptler yaparak dersleri eğlenceli hale getirdi. Derslerini sosyal medya hesabından canlı yayınla veren Erözkan’ın ünü Denizli sınırlarını aştı, sosyal medyada gündem oldu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 22 Mayıs 2020 Cuma, 15:08

Koronavirüs salgını nedeniyle okulların tatil edilmesinin ardından öğrenciler eğitimlerini uzaktan eğitimle alırken, eğitimciler ise öğrencilere dersleri daha iyi anlatabilmek için yoğun çaba sarf ediyor.

Merkezefendi Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi Coğrafya Öğretmeni Fatma Erözkan, öğrencilerine en hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilmek için kendi adına sosyal medya hesabı oluşturarak canlı yayınlarla öğrencilerine ders vermeye başladı.

DERSLER KESİNTİSİZ SÜRÜYOR
Branşı olan coğrafya dersi konuları için evinin içerisinde ve bahçesinde farklı konseptler yaparak canlı dersi veren Fatma Erözkan’ın eğitim adına yaptığı bu özgün çalışmalar öğrencisi olmayan öğrencilerin de dikkatini çekti. Canlı yayınları binlerce kişi tarafından izlenen Erözkan, bu süreçte derslerinin kesintisiz devam etmesini sağlıyor.

ÖRNEK OLDU
Erözkan’ın canlı yayınlarından kesitler sosyal medya kullanıcıları tarafından paylaşılıyor. Bazı öğrenciler ayrı konsepti kendi öğretmenlerinin de uygulamasını istiyor.

MÜDÜRDEN TEBRİK
İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Erözkan’ın toplumun tüm kesimlerine internet üzerinden bilgiye ulaşılabileceğini de öğrettiğini ifade ederek, “İçinde bulunduğumuz çağda internet ağı sayesinde haberleşme ve dünyanın dört bir yanındaki insanlara topluluklara ulaşmak saliselerle ifade ediliyor. Toplumumuzun ve gençlerimizin gerek sosyal medya olsun gerekse internet üzerindeki farklı platformlardan vakit öldürmek adına değil de bilgiye ulaşma adına kullanılması yönünde Denizli olarak önemli çalışmalar yapmıştık. Pandemi süreci gençlerimize ve toplumun tüm kesimlerine internet üzerinden bilgiye ulaşılabileceğini de öğretti. Fatma Öğretmenimiz yaptığı konseptlerle coğrafya dersini binlerce öğrenciye sevdirerek işledi” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı