REKLAMI GEÇ

DTO’dan öğrencilere ödül

DTO’dan öğrencilere ödül

Öğrenci Seçme Sınavı’nda Türkiye genelinde ilk 100 öğrenci arasında yer alan ve ilimizde sınavda derece kaydeden Denizlili öğrenciler, Denizli Ticaret Odası tarafından ödüllendirildi.

/ DENİZLİHABER / 7 Ağustos 2008 Perşembe, 00:00

DTO Başkanı Necdet Özer başarılı öğrencilere ödül ve başarı belgelerini vermeden önce bir değerlendirme yaptı. Denizli’nin ÖSS başarısının artık sürekli olarak istatistiklerde yer aldığını kaydeden Özer, bu başarıda öğrencilerin olduğu kadar velilerin ve öğretmenlerin de büyük payı olduğunu söyledi.

Denizli olarak; gençlerin hayatında büyük öneme sahip olan ÖSS gibi sınavlarda sürekli üst sıralarda başarı göstermenin ilimizdeki iş dünyasını da gururlandırdığı söyleyen Özer, eğitimli ve bilinçli insanların memleketlerine büyük katkı sağladıklarını ve bu yüzden de ilimizin ve ülkemizin kalkınmasında gençlere çok büyük görevler düştüğünü vurguladı.

Başarılı olan gençlere DTO olarak birer dizüstü bilgisayar hediye etmeye karar verdiklerini belirten Başkan Özer bu başarının diğer öğrencilere de örnek olacağına inandığını söyledi. Genç yaşta Denizli’nin adını başarılarıyla ülke genelinde duyuran öğrencilerin daha önlerinde uzun bir yaşam olduğunu söyleyen DTO Başkanı Özer, “Genç yaşta Denizli’nin adını bu başarılarınızla ülke genelinde duyurdunuz. Önünüzde uzun bir yaşam var. Benim size tavsiyem ise şudur: Her şeyden önce memleketimizin çıkarlarını ve başarınızda katkısı olan insanların emeklerini göz önünde bulundurarak kendi yetenekleriniz doğrultusunda hedefler belirleyiniz. Bu başarıda imzası olan siz değerli gençleri ve bu başarı da emeği geçen anne ve babalar başta olmak üzere tüm öğretmen ve Milli Eğitim camiası adına Sayın Mahmut Oğuz’u tebrik ediyorum” dedi. DTO Yönetim Kurulu üyeleri tarafından tek tek tebrik edilen başarılı öğrencilere daha sonra başarı belgeleri ve dizüstü bilgisayarları verildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı