Çalışkan Ailesi'ne vefa - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Çalışkan Ailesi’ne vefa

Çalışkan Ailesi’ne vefa

Denizli Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Denizli’de eğitime verdikleri destek ve yaptırdıkları okullar nedeniyle hayırsever aileler için vefa gecesi düzenlemeye devam ediyor. Bu konuda son gece Çalışkan Ailesi için organize edildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 19 Nisan 2019 Cuma, 16:08

Denizli Valiliği İle İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Denizli’de eğitime katkı sağlayan ve okul yaptıran hayırsever aileler için vefa gecesi düzenlemeye devam ediyor. Son olarak Denizli’ye 2 okul kazandıran ve desteklerini de sürdüren Çalışkan Ailesi için vefa gecesi yapıldı.

Dedeman Otelde düzenlenen geceye Ahmet Çalışkan eşi Sıdıka Çalışkan ve ailesi, Denizli Valisi Hasan Karahan ve eşi Şule Meral Karahan, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Düz, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, okul müdürleri ve davetliler katıldı.

Ahmet Çalışkan Anaokulu ve Sıdıka Çalışkan Ortaokulunu eğitime kazandıran Çalışkan ailesi için yıllar önce göçüp geldikleri ata toprakları olan Balkanlar temalı olarak hazırlanan gecede, Sıdıka Çalışkan öğretmen ve öğrencilerinden oluşan müzik gurubu Baklan temalı şarkılar ve türküler seslendirdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz açılış konuşmasında “Çalışkan Ailesinin soy isminden olsa gerek gerek Ahmet Çalışkan Anaokulumuz gerekse Sıdıka Çalışkan Hanımefendinin adını taşıyan Sıdıka Çalışkan Ortaokulumuz Denizli’mizin marka iki okuludur. Bizler, bu gece, Çalışkan Ailesine ne kadar teşekkür etsek azdır. Onlara, eğitim camiası adına, en içten saygı ve sevgilerim sunuyorum. İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Okul Müdürlerimizin şahsında öğretmen arkadaşlarımıza da ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Hayırsever işadamı Ahmet Çalışkan ise konuşmasında “Bu vefa gecesinin düzenlenmesinde emeği geçenlere ailem adına teşekkür eder saygılarımı sunarım. Çocuklarımıza temel eğitim vermek için anaokulu yatırmak istedim ve 2010 ile 2015 yıllarında iki okulu açmak nasip oldu. Çocuklarımızın cıvıl cıvıl koşturmalarını, okuldan birçok şey öğrenmelerini ve mezun olduklarında daha iyi okullara gittiklerini görmek beni ve ailemi çok mutlu ve mesut etmektedir. Tüm bunlara vesile olan herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Diğer taraftan Denizli Valisi Hasan Karahan ise geceye dair duygularını, “konuşmasında “Bu akşam aslında Çalışkan Ailesine teşekkürlerimizi sunmanın bir vesilesidir. Denizli’miz bir güzellikler şehri ve bu şehirde yaşamak gerçekten bir ayrıcalık. İnsanı da hizmetleriyle, gayretleriyle, hayırseverliğiyle bunun hakkını veriyor. Türkiye ye örnek bir şehiriz. Yaklaşık 300 hayırseverimiz başta eğitim olmak üzere çeşitli sektörlerde ciddi anlamda katkı veriyorlar. Bizler merkezi yönetim olarak devletin asli görevleri gereği bu hizmetleri yapıyoruz. Yerel yönetimlerimiz de yine bu tür hizmetlerde ciddi destekler sağlıyorlar. Ama en büyük teşekkürü hayırseverlere ediyoruz. En son istatistikler de Denizli’nin eğitimde gerçekten ileri bir seviyede olduğunu bütün Türkiye’ye gösterdi. Bu da, Denizli’de herkesin konu eğitim olduğunda elinden gelen ne varsa yaptığının kanıtıdır. Denizli’nin büyüyüp gelişmesi de eğitimde olan başarısıyla gerçekleşiyor. Eğitim seviyesi çok düşük olan bir yerin böylesine sanayi, ihracat ve başka alanlarda gelişmesi mümkün değildir. Eğitimin şart olduğunu bilerek bunun gereğini yapıyoruz” şeklinde dile getirdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı