Gençlerden dev Atatürk resmi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Gençlerden dev Atatürk resmi

Gençlerden dev Atatürk resmi

Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, “Telafi de Ben De Varım” etkinliklerine katıldı, okul duvarı için yağlı boya çalışması yaptı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 13 Temmuz 2021 Salı, 17:10

Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Cumhuriyet Anadolu Lisesine ziyaret ederek, okuldaki etkinlikleri öğrencilerle birlikte gerçekleştirdi.

Ekici, “Telafide ben de varım programı tüm hızıyla devam ediyor. Okullarımızda sosyal, kültürel, sportif gibi çeşitli faaliyetler düzenleyerek öğrencilerimizin okullarıyla olan bağlarını artırmaya çalışıyoruz. Okullarımızın hayat olmasını istiyoruz ve bunun için de okullarımızın yaşayan, yaşatan ve yaşanılası yerler olması gerektiğinin bilincindeyiz. Telafide ben de varım programı tam olarak bunu amaçlıyor. Cumhuriyet Anadolu Lisemize ziyaretimizde öğretmen ve öğrencilerimizin yaptığı çok anlamlı bir yağlı boya resmi ile karşılaştık. 4×7 metre ebatındaki dev yağlı boya resmi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk Bayrağımız ve bizim coğrafyamızdan izler taşıyor. Yapım aşamasının da çok keyifli olduğuna eminim. Bugün meslektaşlarımızla ve öğrencilerimizle bir arada olarak resmin son rötuşlarını birlikte yapmanın heyecanını yaşadık. Emeğe çok değer veriyoruz. Bu esere harcanan emek asıl esere değer katan unsurdur. Bu eserin oluşmasını sağlayan organizasyonu gerçekleştirebilmek de ilim ve irfan gerektiriyor. Milli eğitim camiası olarak gücümüz tam olarak budur. Bizler bir ekibiz. Birlikte çok güzel işlere imza atacağımıza eminim. LGS’ de şehrimiz çok güzel sonuçlar elde etti. Gençlerimizin gönüllerinin muradı neyse o gerçekleşsin. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Cumhuriyet Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar öğretmenleri Zeliha Müren, Hikmet Gündemir, Umut Hallaç ve öğrenciler tarafından tasarlanarak yapılan 4×7 metre ebatındaki dev yağlı boya resmi tamamlandığında Cumhuriyet Anadolu Lisesi Pansiyon Binası duvarında yerini alacak.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı