HER ADIMDA EĞİTİM - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

HER ADIMDA EĞİTİM

HER ADIMDA EĞİTİM

Hayırsever destekleri ile her geçen gün daha da güzelleşen eğitim kurumları, öğrenmeyi eğlenceli hale getirmek adına atılan adımlarla dikkat çekiyor. Rengarenk boyanan ve albenisi artırılan okulların içinde de farklılar dikkat çekiyor. Her adımda eğitim anlayışının benimsendiği okulların merdivenleri ve duvarları eğitim tahtası olarak kullanılıyor, öğrencilere farklı alanlarda bilgiler veriliyor.

Büşra Kuru / DENİZLİHABER / 11 Ekim 2015 Pazar, 11:49

Milli Eğitim Müdürlüğü öğrencilerin her adımda eğitime ulaşmaları, daha aktif olmaları ve başarılarının artırılması için proje geliştirmeye devam ediyor. Eğitim kurumları öğrencileri çekecek, okula bağlayacak küçük dokunuşlar ile daha cazip hale getirilirken, öğrencilere attıkları her adımda küçük bilgiler verilmeye başlandı.

Farklılaşan eğitim anlayışının uygulandığı okullardan biri de Arif Yalınkaya İlkokulu. Okulun dış yüzeyi rengarenk boyandı, iç bölümleri de alışılmadık bir şekilde düzenlendi.

denizli-arif-yalikaya-ilkokulu-her-basamakta-bir-bilgi-ic-1

MERDİVEN BASAMAKLARI BİLGİ PANOSU OLDU
Okulun iç merdiven basamakları birer bilgi panosu haline getirildi. Öğrenciler bazı merdivenlerde çarpım tablosu, bazılarında genel kültür, bazılarında da tarih bilgileri ile karşılaşıyor.

Öğrenciler okula ilk girdikleri andan itibaren karşılarında her zaman karşılarına çıkacak bilgiler ile karşılaşıyor, hiç farkında olmadan bilgileri alıyor.

denizli-arif-yalikaya-ilkokulu-her-basamakta-bir-bilgi-ic-3

DUVARLARDA DA DURUM FARKLI DEĞİL
Okul duvarları da merdivenlerden farklı değil. Hazırlanan panolar ile öğrencilere ihtiyaç duydukları tüm bilgileri, üstelik de onlar farkına varmadan veriliyor. Sürekli karşılaştıkları bu bilgiler, öğrencilerin hem eğitim yaşamlarında, hem de sınavlarda en büyük yardımcılarından biri oluyor.

denizli-arif-yalikaya-ilkokulu-her-basamakta-bir-bilgi-ic

BAŞARILI BİR UYGULAMA
Uygulamanın tüm okullara yayılmasını isteyen öğrenci velileri, hem Milli Eğitim Müdürlüğü, hem de okul yönetimlerini kutladı. Veliler, çocuklarının her adımda eğitim almalarının gelecek yaşamları için önemli olduğunu belirterek, uygulamanın sürmesini istediler.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı