REKLAMI GEÇ

Hızlı okumayı öğrenecekler

Hızlı okumayı öğrenecekler

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Denizli Belediyesi işbirliği ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nce, Kent Konseyi binasında, yetişkinlere yönelik, Hızlı Okuma Teknikleri Kursu açıldı.

/ DENİZLİHABER / 8 Aralık 2009 Salı, 18:09

Cumartesi ve pazar günleri 09.00-12.30 saatleri arasında verilecek kursa, 30’un üzerinde kişi başvurdu. Toplam 68 saat sürecek kursta, Psikolojik Danışman Hüseyin Öztürk ve Bilgisayar Öğretmeni Mahmut Vural eğitici olarak görev yapıyor.

Hızlı okuma kursu, okumayla ilgili yanlış inançları ortadan kaldırarak, kursiyerlerin okuma hızını anlama düzeyini düşürmeden, en az yüzde 100 artırmak için açıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Bilgi çağından, bilgiyi kullanma çağına geçtiğimiz şu zamanda, sınırsız bilgiyle karşı karşıyayız. Çağın gerisinde kalmamak ve bilgiyi yönetmek için her zamankinden daha hızlı okumak artık bir ihtiyaç haline geldi. Hızlı okuma ve anlama, bu sınırsız bilgiye ulaşmak ve bilgiyi kavramak için en etkili metotlardan birisidir. Bu kurs da bu amaca en iyi bir biçimde hizmet edecektir” dedi.

Açılış programının ardından kursiyerler ilk derslerini yaptılar.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı