REKLAMI GEÇ

Honazlı öğrenciler, yeni yılı kitapla karşıladılar

Honazlı öğrenciler, yeni yılı kitapla karşıladılar

En büyük yatırımın çocuklara yapılan yatırım olduğunun bilinciyle hareket eden Honaz Atatürk İlkokulu, 2024’ün İlk Gününü Kitabımla Karşılıyorum Projesi’ni hayata geçirdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 30 Aralık 2023 Cumartesi, 12:02

Geçen yıl eğitimde üretimin önemini vurgulayan “Orda Bir Köy var Uzakta” ile ulusal kalite etiketi alan Honaz Atatürk İlkokulu, bu yıl da 2024’ün İlk Gününü Kitabımla Karşılıyorum Projesi’ni hayata geçirdi. Proje kapsamında kitapseverlerin desteğiyle tüm öğretmen ve öğrencilere kitap alındı. Okulun hem öğretmenlerinin hem de öğrencilerinin yeni yılı yeni kitaplarını okuyarak karşılayacağını ifade eden Honaz Atatürk İlkokulu Müdürü Mustafa Örki şunları söyledi:

“Zihinsel gelişim ile beraber aynı zamanda özgüven kazanım noktasında kitap okumak büyük bir öneme sahiptir. Aynı zamanda ufku açması ile beraber, farklı hikâyeler üzerinden insanı bambaşka dünyalara sürükler. Bu da hayatın getirdiği zorlukları ve stresi önemli oranda azaltma imkânı verir. Özellikle özgüven kazanma noktasında farklı kitap türleri okumak her zaman önemlidir.”


Atatürk İlkokulu Müdür Yardımcısı Ayşegül Odabaşıoğlu, Victor Hugo’nun ‘’Kitap okumak bir barut gibidir, bir tutuşunca artık sönmez’’ sözünü hatırlatan öğrencilerinin okuma ateşinin hiç sönmemesi için bir kıvılcım yaktıklarını vurgulayarak, “Okuma ateşi hep yansın. Bize bu projede çocuk kitapları ile destek olan Denizli Barosu avukatlarına, Denizli Mimarlar Odası mimarlarına ve Hacı Halil Bektaş’ın torunu Pelin Bektaş’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Yeni yılda bilimsel eğitimin öne çıkmasının çok önemli olduğunu ifade eden Odabaşıoğlu, yeni yılın öğrencilerinin yanı sıra bütün Denizlililere ve ülkeye yeni güzellikler getirmesini diledi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı