İlköğretim Haftası törenle kutlandı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

İlköğretim Haftası törenle kutlandı

İlköğretim Haftası törenle kutlandı

2021-2022 eğitim-öğretim yılı İlköğretim Haftası etkinliklerle kutlandı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 17 Eylül 2021 Cuma, 17:41

Kutlamalar İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici’nin Atatürk Anıtı’na çelenk sunması ile başladı.

Çelenk sunumunun ardından kutlamalar Merkezefendi Havva-Süleyman Yağlıca Ortaokulu’nda devam etti.

Törene; Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Denizli Milletvekili Şahin Tin, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, Merkezefendi Kaymakamı Dr.Adem Uslu, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Fatma Demirel, Hayırsever İş İnsanı Süleyman Yağlıca ile öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici İlköğretim Haftası açılış konuşması yaptı.

Ekici, “Bugün Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 797 okulda 183.257 öğrencimiz ve 14.834 öğretmenimizle birlikte yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanı, sorumluluğu ile hayırlı bir eğitim yılı diliyorum.

Öğrencilerimizin cıvıl cıvıl sesleriyle okulumuz koridorlarını ve sınıfları doldurmaları en büyük mutluluk bizler için. Bizler, siz öğrencilerimizi çok özledik. Sizlerin de okullarınızı çok özlediğinizi biliyoruz. Uzun bir aradan sonra okullarımız çiçekleri olmayan bir bahçe, suyu olmayan bir dere gibiydi. Her millet farklı zenginliklere sahiptir. En önemli zenginlik ise iyi yetişmiş insan gücüdür. Tarih, kültür, yeraltı, doğal zenginlikler ve güçler bundan sayılabilir ama bunların içerisinde bir tanesi var ki en vazgeçilmezidir. İyi yetişmiş, bilgili, kültürlü, değerlerine sahip insan gücünün yerini alabilecek hiçbir güç yoktur. Bu gücü elde etmenin yolu da okullardan geçiyor. Onun için geleceğe ait ümidimizi sürekli canlı tutarak eğitim, öğretim yıllarına başlamak istiyoruz. Daha iyi okullarda, daha iyi imkânlarla öğrencilerimizle fırsatlar elde etmek istiyoruz. Büyük bir hazırlık döneminden geçtik. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve veliler yeni eğitim, öğretim dönemine hazırlandılar” dedi.

Ekici’nin konuşmasının ardından Havva-Süleyman Yağlıca Ortaoklu Öğrencisi Belinay Bilmez günün anlam ve önemi belirten konuşmasını yaptı.

Okul öğrencilerinden Hilal Tarım’ın “Burası Okul Ey Çocuk” isimli şiiri seslendirmesi sonrasında Hatırla Sevgili Şarkısını Okul Müzik Öğretmeni Çiğdem Dinçer Kaya ve öğrenci Selin Sudem keman ve piyano eşliğinde çadı.

Program 8. sınıf öğrencilerinin, ortaokula yeni başlayan 5.sınıf öğrencilerine ‘Okulumuza Hoş geldiniz’ çiçek buketi sunması ile sona erdi.

Vali Ali Fuat Atik ve beraberindeki protokol üyeleri öğretmenler ile bir araya geldi. Okulda sınıfları gezen Vali Atik ve beraberindeki protokol üyeleri öğrenciler ile sohbet etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı