Zeytinköy'de imece ile yapılacak okula ilk katkı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Zeytinköy’de imece ile yapılacak okula ilk katkı

Zeytinköy’de imece ile yapılacak okula ilk katkı

İmece usulü ile yaptırılacak olan Zeytinköy Hayırseverler Ortaokulu için ilk bağışı Hayırsever Selahattin Çınar yaptı. 100 bin lira katkı koyacak olan Çınar’ın eğitime bağışı 1 milyon 800 bin lira oldu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 1 Kasım 2016 Salı, 15:51

Valilik’te gerçekleşen protokol törenine, Vali Ahmet Altıparmak, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever İşadamı Selahattin Çınar, kardeşi Mehmet Çınar ve oğlu Caner Çınar katıldı.

Törende konuşan Vali Ahmet Altıparmak, 4 ay önce göreve başladığı Denizli’de 10. protokolü imzaladıklarını belirterek, “Selami Bey daha önceden bir okul yapmıştı. Burada anneleri Kezban Çınar ve babaları Ali Çınar adına yaklaşık 1,5 milyon TL eğitime katkı sağlayarak İmam Hatip Ortaokulunun isim hakkını almışlardı. Bunun dışında İmam Hatip Ortaokulunun kantin ve mescit yapımı için 200 bin liralık daha katkıları olmuştu. Bugün de hayırseverimiz tarafından yapılacak olan okula 100 bin TL katkıları olacak. Malum 15-20 hayırseverden alınan paralarla bir okul yapıyoruz. Bu çerçevede bu okula da katkı sağlamak istediler. Bundan dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. İnşallah bu kültür, bu iklim Denizli’ye yerleşir. Zaten var olan bir kültür bu şekilde de devam eder. Ben bu vesile ile hayırseverlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Denizli eğitimine destek protokolü Vali Ahmet Altıparmak ve Selahattin Çınar tarafından imzalandı.

Pamukkale’nin Zeytinköy Mahallesi’nde yaptırılacak olan okul 24 derslikli, bodrum+zemin+3 kat ve konferans salonundan oluşacak.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı