Koronanın simgesi maske sanata dönüştürüldü, hatıra panosu oluşturuldu - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Koronanın simgesi maske sanata dönüştürüldü, hatıra panosu oluşturuldu

Koronanın simgesi maske sanata dönüştürüldü, hatıra panosu oluşturuldu

Bir yılı aşkın süredir mücadele edilen koronavirüsün en önemli simgesi, hayatımızın bir parçası haline gelen maskeler oldu. Denizli’de görevli 120 görsel sanat öğretmeni “Maskemde Sanat Var, Maskemde Hayat Var” Projesi kapsamında maskeleri renklendirdi, hatıra panosu oluşturuldu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 23 Mart 2021 Salı, 18:21

“Maskemde Sanat Var, Maskemde Hayat Var” Projesi kapsamında oluşturulan panonun açılış törenine Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Sağlık Müdürü Dr. Berna Öztürk ve görsel sanatlar öğretmenleri katıldı.

Hayat Ağacı Hatıra Panosu pandemi sürecinde tüm güçleriyle topluma destek veren ve hayatlarını bu uğurda kaybeden tüm sağlık çalışanlarına ithafen Sağlık Müdürü Berna Öztürk’e sunuldu.

Projeye ilişkin bilgi veren Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, “Maskemde Sanat Var, Maskemde Hayat Var” Projesinin Kovid-19 salgın sürecinde ülkede ve dünyada yaşanan salgın sürecine vurgu yapıldığını söyledi.

Ekici, “Bugün bizim için çok anlamlı bir gün. Dünyada ve ülkemizde yaşanan COVİD-19 süreci hala devam etmekte. Bu süreçte öğretmenlerimiz evlerini, gönüllerini açtılar ve eğitimin belli bir alan ve yere sığamayacağını gösterdiler. Öğretmenlerimizin yanında, burada adlarını sitayişle anacağımız sağlık çalışanlarımız var. Sağlık çalışanları hem toplum sağlığı açısından hem de öğretmen ve öğrencilerimizin sağlığı açısından çok fedakârca ve üstün gayretler gösterdiler. Biz de, Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu süreçte, bir hatırası olsun diyerek, ‘Maskemde Hayat Var, Maskemde Sanat Var” sloganıyla yola çıktık. Maskelerimizi, bugün için renklendirdik ve artık günümüzde maskeler birer simge haline geldi. Biz ümit ediyoruz ki bu simgeler bizim zihnimizde ve beynimizde sadece birer simge olarak kalsın ve hayatımızdan bir an önce çıksın” dedi.

Sağlık Müdürü Dr. Berna Öztürk de bir yılı aşkın süredir bütün dünyanın mücadele ettiği Kovid-19 ile hem ülke hem de Denizli olarak büyük bir mücadelenin içerisinde olduklarını ifade etti.

Öztürk, “Öncelikle bu mücadelede bütün sağlık çalışanlarının çok büyük bir payı var. Büyük bir özveriyle evlerinden ve çocuklarından uzak kalarak çalıştılar. Bunun en sevindirici tarafı ise; bizlerin hiçbir zaman kendimizi yalnız hissetmememizdir. Özellikle Denizli gibi hayırseverleriyle ünlü bir şehirde tüm kurumları ve sivil toplum kuruluşlarıyla beraber yanımızda oldular. Bugün aslında bizim için de çok büyük bir sürpriz oldu. Milli Eğitim Müdürümüzü ziyaret edip okullarımızla ilgili sağlık açısından istişarelerde bulunmak için buradayız ama bizi böyle bir sürprizle karşıladılar. Bu tablo bize siz yalnız değilsiniz! diyor. Gerçekten çok güzel ve inşallah ilerleyen yıllarda bir anı olarak kalır. Kurumsal olarak birlik beraberliğimizin bir anısı olsun. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bu güzel hediyeyi Denizli’mizde hizmet veren on üç binin üzerinde sağlık çalışanımız adına kabul ediyorum” dedi

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı