MESLEK LİSELERİNE ÖĞRENCİ YÖNLENDİRİLECEK - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

MESLEK LİSELERİNE ÖĞRENCİ YÖNLENDİRİLECEK

MESLEK LİSELERİNE ÖĞRENCİ YÖNLENDİRİLECEK

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü “2023 Vizyonunun Değerlendirilmesi” konulu bir toplantı yaptı. Toplantıda bakanlığın eğitim anlamında izleyeceği yollar değerlendirilip anlatıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 2 Aralık 2018 Pazar, 11:20

Merkezefendi Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Mesleki Eğitim Şube Müdürü Ramazan Kayayurt ve mesleki eğitim veren okul ve kurum müdürleri katıldı.

Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı konuşmada “Bakanlığımızca 2023 vizyonu ile ilgili olarak uygulama yönetmeliği hazırlanmaktadır. Yönetmelik doğrultusunda çalışmalarımızı hızlandıracağız. Bakanlığımız mesleki eğitim alanında birçok yeniliğe imza atıyor. Bakanlığımızca “Mesleki Eğitimin Görünümü” raporu hazırlanarak, ülkemizdeki mesleki eğitimin haritası çıkarıldı” dedi.

En öncelikli çalışmalardan birisinin meslek liselerine öğrenci yönlendirme olacağının altını çizen Oğuz, “Sivil toplum kuruluşlarımızla, yerel yöneticilerimizle, hayırseverlerimizle işbirliği içerisinde çalışacağız. Toplumdan her kesime ulaşabilirsek öğrencilerimizin severek meslek liselerine gelmelerini sağlayabiliriz. Severek ve inanarak yapılan bir işte başarısızlığa yer yoktur. Meslek lisesi öğrencilerimizde de değerler eğitimi üzerinde önemle duruyoruz. Sevgiyi, saygıyı, örnek hayatı, vatan sevgisini en iyi şekilde gençlerimize aşılarsak geleceğimiz parlayan bir güç olacaktır. “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerle Buluşuyor” projemiz ile mesleki eğitimde okula devamsızlığı en aza indirmeyi hedefliyoruz ve bunun üzerinde de önemle duruyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı