Meslek liseliler salgınla mücadele sürecinde 9 milyonluk ciro yaptı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Meslek liseliler salgınla mücadele sürecinde 9 milyonluk ciro yaptı

Meslek liseliler salgınla mücadele sürecinde 9 milyonluk ciro yaptı

Meslek liselerinin koronavirüs sürecindeki bir yıllık çalışmalarını değerlendiren Denizli İl Milli Eğitim Müdürü süleyman Ekici, “Mesleki eğitim veren okullarımız da bu süreçte güçlü bir reaksiyon vererek salgınla mücadele konusunda üretim atağına geçti. 13 okulda öğretmen ve öğrenciler tarafından 83 farklı kalemde üretim yapıldı, 9 milyonluk ciro sağlandı” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 16 Mart 2021 Salı, 17:24

Dünyanın Covid-19 salgını ile pandemi sürecine girmesinin ardından ülkemizde bir yılı aşkın süredir yeni normlarla salgına mücade veriliyor. Salgın mücadelesinde büyük özveri veren sağlık çalışanlarından sonra en çok ismi duyulan mesleki eğitim okulları oldu. Milli Eğitim Bakanlığının mesleki eğitimde yaptığı reformlarla döner sermaye işletmeleri kurularak üretimin aktifleştirilmesi sağlandı.

MESLEK OKULLARI ÜRETİM ATAĞINA GEÇTİ
Ülke genelinde olduğu gibi Denizli’de de mesleki eğitim veren okullar da bu süreçte güçlü bir reaksiyon vererek salgınla mücadele konusunda üretim atağına geçti. İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici mesleki eğitim okul müdürleri ile pandemide geçen bir yıllık süreci değerlendi.

“MESLEK LİSELERİMİZİ DESTAN YAZDI”
Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen değerlendirme toplantısında konuşan Müdür Ekici, “Verimliliği ve çeşitliliği artıma adına çalışmalarımız devam ediyor. Meslek liselerimiz pandemide ilk öncelikli ihtiyaçlar olan; dezenfektan, yüzey temizleyiciler, siperlik, maske ve önlükler ürettti. Bir yıllık süreçte okullarımızın ve kurumlarımızın ihtiyacı olan maske ve dezenfektanları dışarıdan almadık. Tüm bunların hepsini mesleki eğitim veren okullarımızın ürettiklerinden temin ettik. Sonraki süreçte de çevre illerden gelen taleplere cevap vererek ürünlerimizi gönderdik. Sayın Bakanımız Ziya Selçuk Beylerde pandemi sürecinden mesleki eğitimlerin başarısını ‘Meslek Liselerimizi Destan Yazdı’ şeklinde dile getirdi. Bu bizim için bir taçtır. Pandemide gücümüzün farkına vardık. Meslek liseleri bu ülke ekonomisi ve sanayisinin itici ve destekleyici gücüdür. Döner sermayelerimiz güçlendikçe yeni fikirler ve üretim alanları için Ar-Ge çalışmalarına daha da öncelik verebileceğiz. Görünürlüğümüzü ve tanınırlığımızı artırarak meslek liselerine olan güveni en üst düzeye çıkaracağız. Tüm insanlık gibi bizlerde eski normlarımıza dönmek için can atıyoruz. Şuna inanıyorum ki; bu günler meslek liselerinin destekleri ile geçecektir” dedi.

“9 MİLYONLUK CİRO YAPILDI”
Ekici ayrıca, Denizil’de mesleki eğitim veren 13 okulda döner sermaye işletmesi kapsamında üretim yapıldığını belirterek, 13 okulda öğretmen ve öğrenciler tarafından 83 farklı kalemde üretim yapıldığını, döner sermayeli okullarda yaklaşık 9 milyonluk ciro elde edilerek ülke ekonomisine katkı sağladığını söyledi.

Yorumlar

MEHMET DENİZLİ   -  Bağlantı 17 Mart 2021, 20:32

Gülay kaynak mtal atölyeler pislik içerisinde kalkmıyor siz hala dezenfekte diyorsunuz okul pis dezenfektan üretse ne değişir paralar hocaların cebine giriyor ya bunu denetleyen de yok anca okulu haber yapın virüs orda yayılıyor asıl pislikten

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı