ÖĞRETMENLER HUZURLU ÇALIŞMA ORTAMI İSTİYOR - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

ÖĞRETMENLER HUZURLU ÇALIŞMA ORTAMI İSTİYOR

ÖĞRETMENLER HUZURLU ÇALIŞMA ORTAMI İSTİYOR

TES Başkanı Erdoğan, yeni eğitim yılında öğretmenler için huzurlu çalışma ortamı istedi, atama bekleyen öğretmenlerin görevlendirilmesinin yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 14 Eylül 2018 Cuma, 10:40

Yeni eğitim ve öğretim yılı başladı. Türk Eğitim Sen Denizli Şubesi Başkanı Emre Erdoğan, yeni dönemde öğretmenler için huzurlu çalışma ortamı istedi. Geçen dönem Milli Eğitim’de yapılan hataların tekrarlanmaması gerektiğinin altını çizen Erdoğan, “Yeni dönemde bu hataların yapılmayacağını umuyoruz” dedi.
Türkiye’nin eğitimde gelişmiş dünya ülkeleri ile yarışır düzeye gelmesi gerektiğinin altını çizen Erdoğan; “2018 yılı sonuna kadar toplam 40 bin atama daha ve 2019 yılında da 100 bin atama istiyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı 2018 yılı içinde 20 bin atama gerçekleştirdi. Bunun üzerine sendikamız bu atama sayısının yetersiz olacağını dile getirerek, ek 40 bin atama talep etti. Milli Eğitim Bakanlığı hem atama bekleyen öğretmenlerin hem de sendikamızın taleplerine duyarsız kalmadı ve 2018 yılı içinde 20 bin atama daha yapılacağını açıkladı. Öncelikle Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk’u bu hassas tavrından dolayı tebrik ediyoruz. Ancak ek atama ile birlikte 2018 yılı için toplam 40 bin atama eğitimimizin ihtiyaç duyduğu atama sayısının gerisinde kalmaktadır. Bilindiği gibi geçtiğimiz yıl 63 bin ücretli öğretmen çalıştırılmıştır” dedi.
Bu yıl 100 bin öğretmen atmasına ihtiyaç olduğunu söyleyen TES Başkanı Erdoğan; “2019 yılında hem ihtiyaçlar hem de beklentiler göz önüne alındığında 100 bin atama yapılması gerekliliktir. Bu konuda tasarruf yapılmamalı, eğitim hizmetleri kesintiye uğratılmamalı, Türkiye’de artık öğretmensiz okul kalmamalıdır” diye konuştu.
Erdoğan sözleşmeli ve mülakatlı öğretmen alımının da kaldırılması gerektiğinin altını çizdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı