Oğuz: “Gelecek eğitimle şekillenir” - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Oğuz: “Gelecek eğitimle şekillenir”

Oğuz: “Gelecek eğitimle şekillenir”

Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, geleceğin eğitimle şekilleneceğini söyledi, bu konuda öğretmenlere büyük görevler düştüğünü kaydetti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 15 Kasım 2018 Perşembe, 09:40

Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, ilçe milli eğitim müdürlerinin katılımıyla değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya, Müdür Yardımcısı Ragıp Çelik, Şube Müdürleri Şaban Altınsuyu ve Ramazan Kayayurt ile 19 ilçe milli eğitim müdürü katıldı.

Toplantıda konuşan Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, geleceğin eğitimle şekilleneceğini söyledi.

Oğuz, “Geleceği şekillendirecek olan siz eğitim yöneticileri ve sahada işin aktörleri olan öğretmenlerimizdir. Adaletten ayrılmadan vicdanımızın sesini dinleyerek görevlerimizi yapmalıyız. Eğitimdeki en önemli üç unsur olan öğretmen-öğrenci-veli iş birliğini hiçbir zaman göz ardı etmemeliyiz. Bu üç unsur arasındaki iletişim çok büyük önem arz etmektedir. Bunu sağlayacak olanda siz eğitim yöneticilerisiniz. Öğretmenlerimizin çalışma alanlarını ve imkânlarını şartların elverdiği ölçüde en iyi hale getirmek öncelikli görevlerimiz arasında yer almaktadır. Sahada idarecilerimiz öğretmenleri ile birlikte ne kadar çok iletişim kurarsa eğitim kalitesine ve öğrencilere olumlu yansımaları kaçınılmazdır” dedi.

Eğitimin çıtasını topyekûn yükseltmenin öncelikli hedefleri olduğunu ifade eden Oğuz, “Tüm ilçelerimiz ve okullarımızda aynı kalite ve standarttı sağlamalıyız. Denizli, ülkemizin coğrafi ve ekonomik anlamda avantajlı bölgelerinden birinde yer alıyor. Bu avantajları eğitimde fırsata dönüştürsek uzun yıllara yayılacak olan bir başarıyı da elde ederiz. İlimizde eğitim denildiği anda sanayicisinden tutunda köyünden kentinden her kesim katkıda bulunuyor. En büyük avantajımız budur” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasının ardından müdür yardımcıları ve şube müdürleri çalışmalar hakkında toplantıya katılanlara bilgiler verdi.

Mahmut OĞUZ
İl Milli Eğitim Müdürü

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı