REKLAMI GEÇ

ÖSS ve SBS için muhtarlara çağrı

ÖSS ve SBS için muhtarlara çağrı

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Denizli’nin ÖSS ve SBS’deki başarısını artırmak için muhtarlarla ortak çalışma yapmak istediklerini söyledi.

/ DENİZLİHABER / 28 Ağustos 2009 Cuma, 16:19

Denizli Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, İlköğretim Müfettişleri Başkanı Mehmet Saraç, Şube Müdürü Mehmet Başer ile birlikte, Denizli merkezde görevli muhtarlarla toplantı yaptı.
Oğuz, Denizli merkezdeki muhtarlarla yaptıkları ilk toplantıda, eğitimde muhtarlara da görev düştüğünü belirterek, onlardan Denizli’nin ÖSS ve SBS başarısını artırmak için ortak çalışma talebinde bulundu.

Toplantıda, Denizli’nin, okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve yaygın eğitim alanlarında iş ve işleyişinde muhtarlardan, destek alınarak yapılacak çalışmalar ve projeler konusunda bilgiler verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, il merkezindeki tüm mahalle muhtarları ile Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ilk kez toplantı yaptığını ve muhtarlara aktarmak istedikleri bilgiler olduğunu söyledi. Muhtarlardan alabilecekleri bilgiler olduğunu belirten Oğuz, muhtarların da okullara karşı sorumlulukları olduğunu dile getirdi. Oğuz, Denizli’nin ÖSS ve SBS’deki başarılarının devamı için muhtarlar ile ortak çalışma yapmak istediklerini söyledi. Oğuz, Denizli’nin okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretimdeki öğrenci nüfusları ve okullaşma durumları hakkında sayısal ve sözel bilgiler verdi. Denizli Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, daha sonra muhtarların eğitim-öğretim konusundaki sorularını cevaplandırdı.

Toplantıda, muhtarlardan, hayırseverlerden okul arsası olarak bağışta bulunmak isteyenler ve okul arsalarında hissesi bulunan vatandaşlardan hibe yapmak isteyenlerin, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yönlendirilmesi istendi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı