REKLAMI GEÇ

Müdürlere ‘Yeni Yönetmelik’ anlatıldı

Müdürlere ‘Yeni Yönetmelik’ anlatıldı

Denizli İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, özel okul müdürleri ile toplantı yaparak, yeni özel eğitim kurumları yönetmeliği hakkında bilgi verdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 17 Ekim 2014 Cuma, 11:33

İl Millî Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen ve temmuz ayı içerisinde değiştirilen özel öğretim kurumları yönetmeliğindeki konular hakkında bilgilendirme yapılan toplantıya Maarif Müfettişleri Başkanı Musa Dinç, Müdür Yardımcısı Mustafa Özevcimen, merkez ilçe millî eğitim müdürleri, şube müdürleri ile özel okul müdürleri katıldı.

Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı açılış konuşmasında “Özel okullarımızın eğitim ve öğretimde yeri ve önemi bizler için çok büyüktür. Yeni eğitim ve öğretim döneminde hem sizlerle tanışmak, hem de eğitim öğretimin geliştirilip, başarımızın arttırılması hususunda görüş ve önerileri değerlendirmek için toplanmış bulunmaktayız. Özel okullarımızın eğitim öğretimde, ilimizin başarısına yaptıkları katkı yadsınamaz bir gerçektir. İlimizde faaliyet gösteren toplamda 64 özel okulumuz bulunmaktadır. Bu sayının daha da artacağına ve artması gerektiğine inanıyoruz” dedi.

Özel okulların artmasının her açıdan rekabeti ve kaliteyi artıracağını vurgulayan Oğuz, “Dolayısıyla bundan başta gelecek nesillerimiz olmak üzere, ilimiz ve ülkemiz kazançlı çıkacaktır. Tabi ki rekabet ve kaliteyi arttırırken, uymamız gereken kanun, yönetmelik, yönerge ve genelgelerin olduğunu göz ardı etmemeliyiz” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından okul müdürlerine, Eğitim personeli görevlendirmelerinin nasıl yapılacağı, Yabancı uyruklu eğitim personelinin ön izin belgesi için gerekli belgeler ve şartlar, İş Sözleşmesi düzenleme şekil ve şartları, İşten ayrılan personelle ilgili yapılacak işlemler, Kayıt silme ve ücret iadesi, Ücretsiz öğrencilerin tespiti, Eğitim Öğretim Desteği ile Öğrenci nakil ve geçişleri hakkında bilgi verildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı