Pamukkale Üniversitesi’nden “Bez Çanta” desteği - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Pamukkale Üniversitesi’nden “Bez Çanta” desteği

Pamukkale Üniversitesi’nden “Bez Çanta” desteği

Pamukkale Üniversitesi çevre kirliliğinin önüne geçmek ve plastik poşet kullanımı yerine doğa dostu bez çanta kullanılmasını teşvik etmek amaçlı bir proje başlattı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 28 Ocak 2019 Pazartesi, 17:36

Pamukkale Üniversitesi çevre dostu bir proje başlattı. Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ öncülüğünde, PAÜ Sosyal Tesisleri İktisadi İşletmesi Müdürlüğü tarafından başlatılan projede, vatandaşlar plastik atıklara karşı çevre dostu bez çantalar kullanılmasına teşvik edilecek. Ayrıca projede tekstil artıklarının değerlendirilmesiyle elde edilecek çevre dostu bez çantaların kullanımına yönelik farkındalık yaratmakta amaçlanıyor.

Projenin ilk adımında PAÜ Hastanelerinin kantinlerinde başta Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ olmak üzere Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Çiftçi, PAÜ Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. İbrahim Türkçüer ve PAÜ Sosyal Tesisleri İktisadi İşletmesi Müdürü Doç. Dr. İlyas Çelik’ın katılımıyla vatandaşlara ve üniversite çalışanlarına doğa dostlu bez çanta dağıtıldı. Daha sonra Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, proje kapsamında doğa dostu bez çantalardan PAÜ Yönetim Kurulu Üyelerine ve PAÜ Senatosu Üyelerine verdi.

‘‘Üniversitemizde yapılan fiziki ve teknik iyileştirme çalışmalarımızın yanında bu tür sosyal sorumluluk ve farkındalık projelerine her zaman destek vermekteyiz” diyen Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, “Bugün bu sosyal sorumluluk projelerimizden birini daha Pamukkale Üniversitesi adına hayata geçirmenin mutluluğu ve memnuniyeti içerisindeyiz. Hem çevre kirliliğinin önüne geçmek hem de tekstil artıklarını değerlendirmek ve doğa dostu bez çanta kullanımına yönelik farkındalığı artırmak amacıyla başlattığımız bu projemizde başta PAÜ Sosyal Tesisleri İktisadi İşletmesi Müdürü Doç. Dr. İlyas Çelik ve tekstil artıklarının temini konusunda Türemen Tekstil olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum’’dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı