Paranın öteki yüzü PAÜ’de - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Paranın öteki yüzü PAÜ’de

Paranın öteki yüzü PAÜ’de

PAÜ Biyomedikal Teknolojileri ve Sağlık Bilimleri Topluluğu tarafından düzenlenen etkinlikte “Paranın Öteki Yüzü” adlı sergi açıldı. PAÜ ayrıca Koleksiyoner Harun Ökek’in konuk edildiği söyleşiye ev sapihliği yaptı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 9 Aralık 2018 Pazar, 12:42

Biyomedikal Teknolojileri ve Sağlık Bilimleri Topluluğu tarafından “Paranın Öteki Yüzü” adlı sergi düzenlendi.

PAÜ Biyomedikal Teknolojileri ve Sağlık Bilimleri Topluluğu’nun mühendis olarak öğrencilerin günlük hayatta yer alan her ayrıntının farklı yönlerini keşfetmek ve bu ayrıntılara bakış açılarının değişmesini sağlamak amacıyla düzenlediği sergiyi gezen Koleksiyoner Harun Ökek, gezinin ardından PAÜ Teknoloji Fakültesi Konferans Salonu’nda yapılan söyleşide 1997 yılında İzmir’in Selçuk ilçesinde karşılaştığı turistlerden aldığı paralardan sonra farklı ülkelerin paralarını toplamaya karar verdiğini ifade etti.

Bu sergi ile farklı bir noktaya dikkat çekmek istediğini söyleyen Koleksiyoner Ökek, “Biz hep parayı günlük yaşamda satın alma değeri ile biliriz. Ama paranın üzerinde ne var ne yok ona da dikkat etmek lazım. 7 kıtadan toplamda 50 parça para var. Farklı farklı özellikleri burada sunmaya çalıştım. Paranın üzerinde yer alan kişilerin hikayelerini de burada göstermek istedim” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı