PAÜ İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi verecek - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

PAÜ İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi verecek

PAÜ İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi verecek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü ile imzalanan eğitim protokolleri kapsamında eğitim verecek 4 üniversiteden birisi Pamukkale Üniversitesi oldu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Nisan 2019 Perşembe, 15:27

Pamukkale Üniversitesi, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü ile imzalanan protokol gereği, Türkiye’de ‘İşyerlerinde İşveren veya İşveren Vekili Tarafından Yürütülecek İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Hizmetleri Eğitimi’ verecek dört üniversiteden biri oldu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü ile imzalanan protokol hakkında açıklama yapan Pamukkale Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Otomotiv Mühendisliği Bölümü Öğretim Görevlisi ve PAÜ İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Öğr. Gör. Veysel Büyüktuna, ‘‘Türkiye genelinde eğitim verecek dört üniversiteden biri olmanın mutluluğu içindeyiz. Herhangi bir diploma derecesi aranmaksızın programa 18 yaşını doldurmuş herkes başvurabilecek” dedi.

Diğer taraftan eğitimlerin 16 saatlik olacağınında altını çizen Büyüktuna, “Eğitmlerin içinde Az tehlikeli iş kolunda; eczaneler, lokantalar, oteller, okullar, yurtlar, perakende mağazaları, marketler, apartmanlar, büroda hizmet verenler (avukatlar, muhasebeciler, gümrükçüler, emlakçılar, reklam ajansları) gibi basit tarzda tekstil imalatı ve gıda imalat ve satış işleri yer alıyor. Eğitimlerde başarılı olup belge alanlar Bakanlığın ‘İSG Vekili sınavına giriş hakkı kazanacak. Böylece elliden az çalışanı bulunan ve az tehlikeli iş tanımında yer alan işyerleri kendi bünyesinde iş sağlığı ve güvenliği hizmetini yürütebilecek. Başta Üniversitem adına olmak üzere ilimize ve bölgemize ve ülkemize hayırlara vesile olmasını dilerim.’’ şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı