Öğrencilerden içinizi ısıtacak kampanya - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Öğrencilerden içinizi ısıtacak kampanya

Öğrencilerden içinizi ısıtacak kampanya

Pamukkale Üniversitesi öğrenci toplulukları ve gönüllü öğrenciler sokak hayvanlarının koruyucu meleği oldu. Sokak hayvanlarının dondurucu soğuklardan korumak için battaniye kampanyası başlattı, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ ile birlikte ağaç ve saçak altlarına battaniye serdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 14 Ocak 2019 Pazartesi, 10:22

Pamukkale Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı öğrenci toplulukları ile gönüllü öğrenciler sokak hayvanları için önemli bir projeye imza attı. ‘Bir Battaniye De Sen Koy’ sloganıyla sokak hayvanlarına yönelik farkındalık oluşturmak amaçlı başlatılan projeye ilk destek Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ’dan geldi.

Rektör Bağ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan, Prof. Dr. Erdinç Duru, Prof. Dr. Osman Çiftçi, Genel Sekreter Prof. Dr. Mehmet Ali Sarı, PAÜ Sağlık Kültür SporDaire Başkanı Halil Tekin ve Daire Başkan Yardımcısı Fatih Mehmet Demir ile birlikte öğrencilere eşlik etti.

Yerleşke içerisindeki çeşitli noktalardaki sokak hayvanlarının üşümelerini bir nebze de olsa azaltabilmek adına ağaç ve saçak altlarına battaniyeler serildi. Kısa süre sonra battaniyelerini benimseyen sokak hayvanları hem kendilerini hem de izleyenlerin yüreklerini ısıttı.

PAÜ Senatosu’nda toplantı öncesi, kampanya gönüllüleri olan PAÜ öğrencileri ile bir araya gelen Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, kampanya için mama ve battaniye bağışında bulundu.

Kampanya ile ilgili bilgi veren öğrenciler, sokak hayvanları için başlattıkları ‘Bir Battaniye De Sen Koy’ adlı kampanyanın Şubat ayının sonuna kadar devam edeceğini, mama ve battaniye bağışında bulunmak isteyenlerin PAÜ Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı’nda oluşturulan yardım toplama masasına bağışlarını teslim edebileceklerini ifade ettiler. Toplanan tüm bağışların PAÜ Ateş Böceği Topluluğu’nun orman içi mama deposuna aktarılacağını ve oradan günlük dağıtımlarda kullanacağını belirten öğrenciler, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ’a verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

‘Bir Battaniye De Sen Koy’ kampanyasına destek vermek için Pamukkale Üniversitesi Sağlık Kültür Spor (SKS) Daire Başkanlığı’nda oluşturulacak yardım toplama noktasına battaniye, mama ve su bağışında bulunabilirsiniz.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı