PAÜ’de açılış hamlesi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

PAÜ’de açılış hamlesi

PAÜ’de açılış hamlesi

Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından fuaye alanında oluşturulan satranç köşesi, PAÜ Satranç ve Zeka Topluluğu’nun düzenlediği gösteri maçları ile açıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 4 Nisan 2018 Çarşamba, 16:01

Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından fuaye alanında oluşturulan satranç köşesi, PAÜ Satranç ve Zeka Topluluğu’nun düzenlediği gösteri maçları ile üniversite öğrencilerinin kullanımına sunuldu.

Açılış öncesinde, 15 Nisan 2018 tarihinde Antalya’da gerçekleştirilecek olan “Türkiye Üniversiteler Satranç Şampiyonası”na gidecek takım seçmeleri 5 tur üzerinden yapıldı. Seçmelerin sonucunda genel kategoride Ozan Öz birinci, Fesih Taşkaya ikinci, Şiyar Kabaklı üçüncü, Murat Keser dördüncü olurken; kızlar kategorisinde Büşra Gençoğlu birinci, Özge Kapusuz ikinci, Çiğdem Çağlar üçüncü oldu. Ünvanlı sporculardan Okan Bulgurlu ve Buket Tandoğan ise şampiyonaya doğrudan katılım hakkı elde etti.

Turnuva sonunda yapılan satranç köşesi açılış törenine PAÜ Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Bilge Can, Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Tuncel, Eğitim Fakültesi Sekreteri Mustafa Mızrak, PAÜ Santranç ve Zeka Topluluğu Danışmanı Prof. Dr. Selçuk Burak Haşıloğlu, Türkiye Satranç Federasyonu As Başkanı Halil Hilmi Darı, TSF Temsilcilikler Koordinasyon Kurulu Üyesi Ömer Gökçe, TSF İl Temsilcisi Ayşegül Akdeniz, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı. Açılışta FIDE Antrenörü Ali Özen tarafından simultane gösteri maçı gerçekleştirildi.

Açılışta konuşan, PAÜ Satranç ve Zeka Topluluğu Başkanı Mehmet Akyol, hedeflerinin Pamukkale Üniversitesi’nde satrancı yayarak, öğrencilerin ilgilerini artırmak ve her seviyede düzenli turnuvalar düzenlemek olduklarını belirtti.

Akyol, “Üniversitemizde olduğu kadar, maddi gücü olamayan ilköğretim öğrencileri ve hastanelerde tedavi gören çocuklarla da gönüllü satranç çalışmaları yapmak istiyoruz. Ayrıca ilginin artmasıyla beraber üniversite öğrencilerinin gelişimlerine katkı sağlayacak antrenör kursları, başlangıç düzeyi satranç dersleri ve satranç hakemliği kursları için gelen talepleri değerlendirerek il temsilciliğine ileteceğiz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı