PAÜ’de ortak kullanım alanları yenilendi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

PAÜ’de ortak kullanım alanları yenilendi

PAÜ’de ortak kullanım alanları yenilendi

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Sağlık Bilimleri ve İlahiyat Fakültelerinin ortak kullanımında olan binanın kötü hava şartlarına dayanıksız malzemeden yapılmış akan çatısının onarma çalışmaları tamamlandı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 30 Aralık 2020 Çarşamba, 11:41

PAÜ Sağlık Bilimleri ve İlahiyat Fakülteleri tarafından ortak kullanılan binanın çatısının 600 metrekarelik kısmında onarım ve yenileme çalışmaları tamamalandı.Yapılan onarma ve yenileme çalışmaları kapsamında, çatıyı oluşturan polyurea malzemeden oluşan kaplamalar sökülerek, bu kısma kenetli sac malzeme ile yenileme gerçekleştirildi.

Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Fahir Demirkan ve Prof. Dr. Necip Atar, PAÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Selçuk Burak Haşıloğlu ve yetkililer ile birlikte çalışmaları yerinde inceledi. Yapılan yenileme çalışmaları hakkında bilgi aldı.
Rektör Vekili Kutluhan: “Pandemi dönemini teknik ve fiziki altyapımızı iyileştirme dönemi olarak değerlendiriyoruz”

Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kutluhan üniversitenin teknik altyapı yenileme ve iyileştirme çalışmalarına başladıklarını ifade etti.

Kuluhan, “Sağlık Bilimleri ve İlahiyat Fakültelerinin ortak kullanımında olan binamız faaliyete geçtiği günden bugüne olumsuz hava koşullarının etkisi ile artık koruyucu özelliğini kaybeden çatımızda yenileme ve onarma çalışmalarını tamamlamış bulunuyoruz. Merkez yerleşkemiz ve ilçelerde bulunan meslek yüksekokullarımızda da bu türden çalışmalarımızı sürdüreceğiz. PAÜ Yönetimi olarak bizler, öğrencilerimizden uzakta geçirdiğimiz pandemi dönemini, teknik ve fiziki altyapımızı iyileştirme dönemi olarak değerlendirmekteyiz. Öğrencilerimizin en iyi şartlarda eğitim-öğretim hayatlarına devam edebilmeleri için çalışmalarımızın hızla devam edeceğini belirtirken, en yakın zamanda sağlıklı günlerde öğrencilerimiz ile tekrar yüz yüze eğitime geçmeyi temenni ediyorum” diye konuştu

Yorumlar

BİLAL   -  Bağlantı 31 Aralık 2020, 10:20

BU BİNA YAPILDIĞINDA, DEVRALAN İLGİLİ SÖZÜM ONA MÜDÜR, BAKMADANMI DEVRALMIŞ BİNAYI.HANİ ÜNİVERSİTE BİLİM KURULUŞLARIYDI, KURUMUN UĞRADI ZARAR YAPAN FİRMA İLE İLGİLİ MÜDÜRDEN TAHSİL EDİLSİN, EMSAL TEŞKİL ETSİN YENİLERE ÖRNEK OLSUN.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı