Rektör Bağ, ‘Bi Kahve Sohbeti’nin Konuğu Oldu - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Rektör Bağ, ‘Bi Kahve Sohbeti’nin Konuğu Oldu

Rektör Bağ, ‘Bi Kahve Sohbeti’nin Konuğu Oldu

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, PAÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı Ateş Böceği Öğrenci Topluluğu’nun düzenlediği ‘Bi Kahve Sohbeti’ adlı söyleşinin konuğu oldu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 29 Kasım 2018 Perşembe, 09:29

Fen Edebiyat Fakültesi Prof. Dr. İsmail Çetişli Konferans Salonu’nda düzenlenen söyleşi Ateş Böceği Topluluğu Başkanı Kaan Patlar’ın yaptığı konuşma ile başladı. Program Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın topluluk öğrencilerinin sorduğu soruları cevaplayarak devam etti.


Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, gerçekleştirilen söyleşide Pamukkale Üniversitesi öğrencilerine ilköğretim hayatından rektörlüğe uzanan eğitim ve kariyer hayatından çeşitli anekdotlar paylaştı. Hayatta karşılaşılan zorluklarla nasıl başa çıktığını soran öğrencilere kararlı olmalarını tavsiye eden Bağ, “Hayatta karşınıza çıkan zorlukları zorluk olarak kabul etmeyin, zorluğun üstesinden gelmek için öncelikle kararlı olmalısınız, ben hayatımda zorluk olarak gördüğüm her şeyin üstesinden kararlılıkla ve daima çalışarak geldiğimi gördüm’’şeklinde yanıt verdi.

‘Başlamak bitirmenin yarısından daha fazlasıdır’
ODTÜ Kimya Bölümü’nden mezun olduktan sonra akademik kariyer yapmaya karar verdiğine değinen Rektör Bağ, ‘‘Rutin bir meslek hayatım olmasını istemedim. Mesleki açıdan kendimi daha da geliştirmeyi hedefledim ve yüksek lisans eğitimine Gazi Üniversitesi’ni kazanarak devam ettim. Başlamak bitirmenin yarısıdır derler ama yarısından daha fazlasıdır’’ şeklinden konuştu.

Aile hayatından ve çocukları ile baba-evlat ilişkilerinden bahseden Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, ‘‘Hiçbir zaman kendi hedeflerim ve isteklerim doğrultusunda çocuklarıma kendi eğitim hayatlarında ve hayatlarına dair aldıkları kararlarda baskı kurmadım, kurmam. Ebeveynler ve eğitimciler olarak evlatlarımızın başarılarını sadece notla değerlendirmemeliyiz. Düşük not, gelecekte yükseltilebilir ama oluşan bir kişilik bozukluğu hayat boyu devam edecek bir durum olur. Çocuklarım da gelecekte birer birey olarak kendi hayatlarına ebeveynlerinden ayrı bir şekilde devam edecek. Tüm evlatlarımın tercih edecekleri meslek ve hayatları için alacakları kararlar kendilerine ait olmalıdır’’ dedi.


“Öğrencilerimize topluluklara katılmalarını, sosyal sorumluluklar üstlenmelerini ve kendilerini geliştirecek faaliyetlerde bulunmalarını özellikle tavsiye ediyorum” diye konuşmasına sürdüren Rektör Bağ, “Öğrenci toplulukları öğrencilerin hem sosyal hem de mesleki hayata hazırlama aşamasında çok önemli bir yer tutar. Öğrencilerimize bu anlamda üniversitemizin Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığımıza bağlı topluluklara katılmalarını, sosyal sorumluluklar üstlenmelerini ve hem kültürel açıdan hem de akademik açıdan kendilerini geliştirecek faaliyetlerde bulunmalarını özellikle tavsiye ediyorum. Öğrenci topluluklarımızın yaptığı sosyal ve kültürel faaliyetleri daima destekliyorum. Öğrenci topluluklarının çalışmalarına önem verdiğim için, topluluklarımızın çalışmalarını yürütebilecekleri mekânları sağlama açısından göreve geldiğim günden itibaren çözüm arayışı içerisindeyim” şeklinde konuştu.

Kahkahaların eşlik ettiği, keyifli geçen söyleşinin son kısmında ise programı izleyen öğrencilerin çeşitli konularda yönelttiği soruları yanıtlayan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ’a söyleşi esnasında Motosiklet Sporları Topluluğu öğrencileri motosiklet biblosu hediye etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı