REKLAMI GEÇ

Rektör Bağ, öğrencilerle yurt sohbetinde

Rektör Bağ, öğrencilerle yurt sohbetinde

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, her hafta KYK yurtlarını ziyaret ederek, öğrencilerle bir araya gelip, onlarla kahvaltı edecek, istek ve problemlerini dinleyecek. Rektör Bağ, ilk ziyaretini Prof. Dr. Cevat Akşit Öğrenci Yurdu’na yaptı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 3 Kasım 2016 Perşembe, 11:55

 

PAÜ’nün merkez ve ilçe kampüslerini ziyaret ederek, öğrencilerle bir araya gelen PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, bu kez öğrencilerin barınma imkanlarını yerinde görmek için KYK yurtlarına ziyaretler gerçekleştiriyor.

denizli-pau-rektor-tip-ogrencileri-ile-birarada-2

SOHBET ETTİ, SORULARI YANITLADI
Bu kapsamda ilk olarak Prof. Dr. Cevat Akşit Öğrenci Yurdu’na giden Rektör Bağ, yurt yönetimi ve öğrencilerle kahvaltıda bir araya geldi. KYK Bölge Müdürü Alaeddin Aktaş, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Atalay Kale, PAÜ Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Ozan Karaca’nın da hazır bulunduğu ziyarette, Rektör Bağ, öğrenciler ile sohbet etti ve sorularını yanıtladı.

YURT GÜNLERİNİ ANIMSADI
Öğrencilerin eğitimi kadar barınma konusunun da büyük önem taşıdığını vurgulayan Prof. Dr. Bağ, “Cevat Akşit Öğrenci Yurdu’nda kalan, PAÜ’de okuyan siz sevgili öğrencilerimizle yaptığım bu kahvaltıdan çok büyük keyif aldım” diyerek, şunları söyledi:

denizli-pau-rektor-tip-ogrencileri-ile-birarada-1

“Öğrencilerimizle birlikte aynı sofrada kahvaltı yapmak, o yurt havasını koklamak, yurt arkadaşlığını paylaşmak, hocanız olarak inanın beni çok mutlu etti, çok duygulandım. Beni yıllar öncesine götürdü. Bende ODTÜ’de kısıtlı imkanlar içerisinde okuma mücadelesi veren bir öğrenci olarak ODTÜ Devlet Yurdu’nun sekizinci bloğunda kaldığım yurt hatıralarım ve arkadaşlarım gözümün önüne geldi. Dostluklar, vefa, sadakat, samimiyet hep bu mutfaklarda pişiyor. Biliyorsunuz geçen gün kamuoyuna da yansıdı. ODTÜ’de sınıf arkadaşlarım bana ziyarete geldi. İşte devletin bütçesinden kısıtlı imkanlarla o günkü yurtlardan yetişen güzel kadrolar Denizli’ye geldi. Şimdi hepsi değişik görevlerde bu devlete ve millete hizmet ediyorlar. Öncelikle bu güzel kahvaltı için hepinize çok teşekkür ediyorum. Derslerinizde başarılar diliyorum. Geçmiş yıllara göre çok daha iyi imkanlar içinde olan devletimizin yurtlarındaki hizmetlerin kıymetini bilin. Sizler bu hizmetlerin en iyisine layıksınız. Geleceğimiz ve başarılarımız için bizler sizlere zevkle hizmet etmekten mutluyuz. Sizleri seviyoruz.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı