REKLAMI GEÇ

Rektör Vekili Ahmet Kutluhan teknokent’te

Rektör Vekili Ahmet Kutluhan teknokent’te

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, eski rektör Hüseyin Bağ döneminde tartışmaların odağında olan Pamukkale Teknokent’te incelemelerde bulundu. Rektör Kutluhan, Teknokent yöneticileriyle toplantı düzenledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 22 Ağustos 2020 Cumartesi, 18:02

Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Pamukkale Teknokent ziyaret etti, yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi. Toplantıya, Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’ın yanı sıra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Fahir Demirkan, Pamukkale Teknokent Yönetici A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan, Teknokent Yönetim Kurulu Üyeleri ile yetkililer katıldı.

Prof. Dr. Kılınçaraslan ve yetkililer, Rektör Vekili Prof. Dr. Kutluhan’a Pamukkale Teknokent ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Programın devamında Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Pamukkale Teknokent Konferans Salonu’nda TEKNOFEST 2020’de finallerde yarışmaya hak kazanan takımların danışman ve üyeleri ile tanışma toplantısında bir araya geldi. Takımların danışman ve kaptanları; TEKNOFEST 2020 finallerinde yer alacak projelerinin amaçları, projelerinin gelişim süreçleri ve projelerinin son durumları hakkında bilgilendirici sunumlar gerçekleştirdi.

Bu yıl, Pamukkale Ünversitesi ve Pamukkale Teknokent’in desteklediği 14 takım toplam 16 proje ile TEKNOFEST 2020 finallerinde yer alacak.

REKTÖR VEKİLİ KUTLUHAN: “PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ’NİN TEKNOFEST İLE ANILMASI ÇOK GURUR VERİCİ”
Toplantının sonunda açıklama yapan Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, geçen yıl düzenlenen TEKNOFEST yarışmalarında başarı elde eden takımları tebrik etti.

Kutluhan, “Sizlerle geçen seneden itibaren gurur duyduk. Bir Denizlili olarak TEKNOFEST’te elde ettiğiniz başarınız bizleri gururlandırdı. Pamukkale Üniversitesi’nin TEKNOFEST ile anılması çok gurur verici. Bu Üniversiteye tercih yapacak arkadaşlar sizin elde ettiğiniz başarılara bakacaklar. Bu TEKNOFEST başarılarının birçok yansıması olacak. Bu Üniversite gerçekten bilim üreten, ilim üreten bir üniversite olacak. Bu başarılar bunun kanıtıdır. Bu yüzden tüm arkadaşları ve hocalarımızı tebrik ediyorum. Burada yaptığınız çalışmaların getirisi oldukça yüksek. BAP ve Teknokent desteklerinin yanında Denizlili sanayicilerin de projelerinize destek olmaları konusunda çalışmalar yapacağız” dedi.

Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ve beraberindekiler, tanışma toplantısının ardından Pamukkale Teknokent’te yer alan Hacker Space ortak çalışma alanı, ön kuluçka, kuluçka, eğitim salonları ile TeknoKafe’de incelemelerde bulundu.

Programın sonunda Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ve beraberindeki heyet, TEKNOFEST 2019’da Roket Yarışmaları Yüksek İrtifa dalında Türkiye birincisi olan Hazar Takımı’nı çalışma alanlarında ziyaret ederek projeleri hakkında Takım Kaptanı Serhat Duras ve takım üyelerinden bilgi aldı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı