Sürücü kuralarında eğitim standartı tavan yaptı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Sürücü kuralarında eğitim standartı tavan yaptı

Sürücü kuralarında eğitim standartı tavan yaptı

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Özel Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursları kursiyerleri üst düzey standartlarda eğitimlerini sürdürüyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 23 Mart 2019 Cumartesi, 10:01

İl genelinde faaliyetlerini sürdüren Özel MTSK Kursları müdürleri ile yapılan toplantıda bir arayan gelen İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Toplumda trafik bilinci ve kültürünün oluşmasındaki ilk basamak Özel MTSK’lardır. İlimizde bu konuda belli bir kaliteyi yakaladık” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığının önceki yıllarda sürücü belgesi teorik ve uygulama sınavlarında yapmış olduğu köklü değişikleri en iyi uygulayan il olma ünvanlarının devam ettiğini de belirten Oğuz, “Bundaki en önemli katkılardan biri de sizlerin vermiş olduğu eğitim standartlarından kaynaklanmaktadır. Ücretler konusunda da her yıl komisyonların toplanarak standart bir fiyat politikası sürdürrüyor. Vatandaşlarımızın sürücü belgesi alma yolundaki ilk basamak olan kurumlarınızda sürücü olmanın gereklerini en iyi şekilde aşılayınız” diye konuştu.

Ayrıca oğuz konuşmasında, “Toplumun gelişmesinde en önemli etkenin eğitim olduğunu her platformda vurgulamaktayız.  Eğitim öğretimde başarılı bir iliz. LGS ve YKS’de Türkiye ikincisiyiz. Hedefimiz eğitimin her alanında birinciliktir. Değerler eğitimine büyük önem veriyoruz. Eğitim kurumlarımız nicelik anlamda yüksek standartlardadır. 2023 Eğitim Vizyonu çalışmalarına devam ediyoruz. Vizyon belgemiz tüm resmi ve özel kurumlarımızı kapsamaktadır. Mesleki eğitimde nitelikli eleman konusunda sivil toplum kuruluşları ve odalarımızla ortak protokoller yapmaktayız. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.

İl Mili Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasının ardından Şube Müdürü Şaban Altınsuyu kanun ve yönetmelikler hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı