REKLAMI GEÇ

Tayfur Güzel, 23 Nisan müdürü oldu

Tayfur Güzel, 23 Nisan müdürü oldu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 102. yılı etkinlikleri kapsamında Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici’nin makamına Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ortaokulu Öğrencisi Emir Tayfur Güzel oturdu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 22 Nisan 2022 Cuma, 13:46

Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, 23 Nisan etkinlikleri kapsamında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ortaokulu Öğrencisi Emir Tayfur Güzel, Okul Müdürü Gülçin Yapar, Müdür Yardımcısı Hüseyin Duymaz ve Türkçe Öğretmeni Naciye Esra Kabak’ı makamında kabul etti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ortaokulu Öğrencisi Emir Tayfur Güzel ile bir süre sohbet eden Müdür Ekici makamı Emir Tayfur Güzel’e bıraktı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü makamına oturan Emir Tayfur Güzel kendisine verilen imkândan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Makama oturan öğrenci Emir Tayfur Güzel, İl Milli Eğitim Müdürü olarak makamda verdiği mesajda, “23 Nisan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milli egemenlik mücadelesini taçlandırdığı ve bağımsızlığa giden yolda en önemli adımı attığı gündür. 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmıştır. Atatürk yarının büyüklerinin ülkenin kalkınmasında önemli olduğunu düşünüyordu. Bunu Atamızın “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız” sözünden anlıyoruz. 23 Nisan’ı küçük hanımlara ve beylere bayram olarak hediye etmiştir. Bu bayram dünyadaki tek çocuk bayramıdır. Çocuk sözcüğü ile milli egemenlik sözcüğünü birleştiren tek bayramdır. Sayın müdürüm sizlerin huzurunda bize cennet vatanımızı ve bayramımızı bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve silah arkadaşlarına sonsuz saygı ve şükranlarımı sunuyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. Sayın müdürüm sözlerime bugün benimle koltuğunu paylaşıp çocuk kalbimde unutulmaz bir sevinç yaşattığınız için teşekkür ederek son vermek istiyorum” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici ise, “Bugün Merkezefendi İlçesi TOBB Ortaokulu öğrencimiz Emir Tayfur Güzel 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Müdürlüğümüzü ziyaret etti. Biz de günün anısına Müdürlük Makamını kendisine tevdi ettik. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum. Ülkemizde ve dünyadaki tüm çocukların yüzlerinin gülmesini ve mutlu bir hayat geçirmelerini temenni ediyorum. 21. Yüzyıl becerileri ile donatılmış, değişen dünyaya adapte olmuş parlak bir nesil yetişeceğine canı gönülden inanıyorum. Yarının büyükleri sizler olacaksınız” dedi.

Ziyaret sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici öğrenciye ve öğretmenlerine hediyeler verdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı