REKLAMI GEÇ

Emre Erdoğan: “Zihniyet hala aynı”

Emre Erdoğan: “Zihniyet hala aynı”

Türk Eğitim Sen (TES) Denizli Şube Başkanı Emre Erdoğan, Acıpayam’da okullara atanacak müdür yardımcılarının listesinin sınav yapılmadan önce sosyal medyada paylaşım iddialarına sert çıktı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 8 Nisan 2018 Pazar, 17:13

Yönetici atamada zihniyetin değişmediğini belirten TES Şube Başkanı Erdoğan, “Malumunuz üzere Milli Eğitim Müdürlüklerinde şu sıralar idareci atama mülakatları yapılıyor. Yönetmeliğe göre idarecilik için şartları tutan arkadaşlar mülakata alınacak, mülakat sonucu aldıkları puan üstünlüğüne göre atamaları gerçekleştirilecek. Fakat hafta başından bu yana bazı basın kaynaklarında, Acıpayam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan okulları kapsayan idarecilik atamaları ile ilgili bir liste dolaşıyor. Bununla ilgili Acıpayam İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çiçekdemir 29 Mart Perşembe günü kendince ya da birilerinin isteği ile hazırlamış olduğu bu listeyi yanlışlıkla bir gruba atıyor. Sonra da bir lise müdürünün uyarısı ile kaldırıyor. Tabi herkes gördükten sonra kaldırılması durumu kurtarmaya yetmiyor. Bu listede halen başarılı bir şekilde idareciliğini sürdüren arkadaşlarımız var” dedi.

“DEVLET KURUMLARI KİMSENİN BABASININ TAPULU MALI DEĞİL”
Konuya Vali Hasan Karahan’ın el atmasını isteyen Erdoğan, “Bu liste tamamen Acıpayam İlçe Milli eğitim Müdürü İbrahim Çiçekdemir’ in işgüzarlığından ibaret olup listede adı geçen hiç kimsenin suçu günahı yoktur. Tabi yıllardır liste hazırlayıp istediklerini görevlendirmeye alışık olanlar, yine aynı tutumu sürdürmeye çalışıyorlar. Bu durum devlet kurumlarının işleyişini ya yavaşlatmakta ya da tamamen işlemez hale getirmektedir. Bu durumda, Acıpayam İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çiçekdemir devletin bu okullarını babasının ya da kendisinin özel mülkiyeti, tüm öğretmenlerimizi de marabası olduğunu sanıyor gibi bir sonuç çıkarabiliriz. İl Milli Eğitim Müdürü ve Sayın Valimizin bu duruma el atması kaçınılmazdır. Sonuç olarak İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ile yaptığımız görüşmede olay ile ilgili incelemenin başlatıldığını söyledi. Listede adı olan arkadaşların Sosyal medyada ağır hakaretlere maruz kaldığı, onuruyla oynandığı görülmüştür. Belki de idareci olmalarını engellenecektir. Devletin kurumlarını kendi tapulu malı olarak gören bir İlçe Milli Eğitim Müdürü için derhal gereğinin yapılmasını bekliyoruz. Listede adı geçen idareci adayı arkadaşlarımız, isimlerinin kullanılmasından dolayı suç duyurusunda bulunacaklarını belirtiler. Hepinize saygılar sunuyorum” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı