TÜBİTAK 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulaması - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

TÜBİTAK 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulaması

TÜBİTAK 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulaması

Ahmet Çalışkan Anaokulu ve Pamukkale Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu ortaklığı ile hazırlanan “Küçülen Dünyada Büyüyen Bir Halka Olmak” projesi, Denizli’de bir ilke imza attı. Proje Denizli’de, TÜBİTAK 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları’nın ilki olma özelliğini taşıyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 9 Ocak 2019 Çarşamba, 10:15

TÜBİTAK 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları kapsamında hazırlanan “Küçülen Dünyada Büyüyen Bir Halka Olmak” projesi ülke genelinde başvuru da bulanan yüzlerce proje arasında 19 proje içerisine girmeyi başararak desteklemeye hak kazandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Ahmet Çalışkan Anaokulu’nun üniversite ile yapmış olduğu ortak çalışma sonrasında önemli bir projeyi hayata geçirdiğini söyledi. Oğuz, “Projenin ilimizde TÜBİTAK 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları kapsamında hazırlanan ilk ve tek proje olmasıyla önemi bir kat daha artmış oldu. Başarılarından dolayı okul müdürümüze ve öğretmenlerimize aynı zamanda da proje ortağı olan üniversitemizin öğretim üyelerine de çok teşekkür ediyorum. İlimiz eğitimin her alanında yenilikçiliğinin yanı sıra öncü olarak ilkleri hayata geçirmeye devam ediyor” dedi.

Proje ile okul öncesi öğretmenlerinin “yaratıcı yazma tekniği ile hikaye yazımı ve anlatıcılığı” gibi farklı yöntemlerle öğrencilerin sadece ana dillerinin gelişimine katkıda bulunulması değil, aynı zamanda yabancı bir dil olarak İngilizcede de farkındalık oluşturulması hedefleniyor.

Hedef kitle olarak sosyo-ekonomik düzeyi ortalamanın altında bulunan bölgelerin devlet okullarında çalışan okul öncesi öğretmenlerinden 25 kişilik bir ekip oluşturulacak. Bu öğretmenlerin Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı kapsamında A2 seviyesinde İngilizce diline hâkim olmaları ve mesleklerinin 15. Yılını geçmemiş olmaları ön şartı aranacak. Proje kapsamında Türkiye’nin farklı illerinden seçilen öğretmenlere 5 gün süreyle Denizli’de eğitim verilecek ve proje ekibi eğitimler süresince atölye rehberi ve uzman olarak görev yapacak.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı