Turizm sektörünü temsilcilerinden dinlediler - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Turizm sektörünü temsilcilerinden dinlediler

Turizm sektörünü temsilcilerinden dinlediler

Pamukkale Üniversitesi Turizm Fakültesi Turizm İşletmeciliği öğrencileri, turizm sektörünün önde gelen isimleriyle bir araya geldi. Öğrenciler, sektörü temsilcilerinden öğrendiler.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 14 Kasım 2018 Çarşamba, 14:04

Turizm Fakültesi Turizm İşletmeciliği Bölümü öğrencileri Kongre ve Fuar Yönetimi dersi kapsamında ilkini gerçekleştirdikleri söyleşi ile sektörün önde gelen isimleriyle bir araya geldi.

Mandarin Oriental Hotel Müdürü Ersev Demiröz, İnsan Kaynakları İdari İşler Müdürü Cumhur Ünal ve İşe Alım Müdür Yardımcısı Kaan Eğricam’ı ağırlayan öğrenciler, sektörü işin uzmanlarından dinledi.

Söyleşide öğrencilere tecrübelerini aktaran Ersev Demiröz, önemli tavsiyelerde bulundu. Konuşmasında öğrencilere çeşitli sorular yönelten Demiröz, lüks konusuna değindi. Demiröz, Lüks’ün tanımını da, “Lüks dediğimiz şey ailenle, sevdiklerinle tatile çıktığında olumsuz bir şey ile karşılaşmamaktır” diyerek yaptı.

PERSONEL MEMNUNSA MİSAFİRİ MEMNUN EDER
Turizmin temel amacının Türkiye’yi ve Türk kültürünü en iyi şekilde tanıtmak olduğunu dile getiren Demiröz, iş hayatında önem verdiği noktaları anlattı.

“Biz, burada turizm yapmıyoruz, biz burada Türkiye’yi tanıtıyoruz. Çünkü bizim Türkiye’miz gibi başka bir yer yok” diyen tecrübeli turizmci, otelcilik kavramına da değindi.

Demiröz, “İyi otelcilik kavramına indiğimizde, misafir memnuniyetinin yanı sıra personelin de memnuniyetine önem vermemektedir. Çünkü personel memnun ise misafiri memnun eder, misafir memnun ise tekrar bizi tercih eder. Personel memnuniyeti ile beraber personel arasında dahi saygı, sevgi, hoşgörü ve ilginin olması gerektiğini düşünmektedir” dedi.

Öğrencilere iyi seviyede yabancı dil öğrenmeleri tavsiyesini veren Ersev Demiröz, işlerini severek yapmaları gerektiğini de söyledi.

Demiröz, “Ne iş yaparsan yap, ister çaycı, ister müdür, ister doktor ol işini her zaman ciddiye al. Eğer sevdiğin işi yaparsan bir gün dahi çalışmış olmazsın” diye konuştu.

Söyleşi daha sonra soru-cevap kısmının ardından sona erdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı