REKLAMI GEÇ

ÜNİVERSİTE GÜVENLİK TOPLANTISI YAPILDI

ÜNİVERSİTE GÜVENLİK TOPLANTISI YAPILDI

Üniversite güvenliğine yönelik etkin tedbirler alınabilmesi ve gerekli koordinasyonun sağlanabilmesi için eğitim öğretim yılı boyunca iki kez yapılan üniversite güvenlik toplantılarının ilki, Vali Şükrü Kocatepe başkanlığında gerçekleştirildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 10 Ekim 2014 Cuma, 16:23

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya, Vali Şükrü Kocatepe, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Mürşit Koyuncu, Kredi ve Yurtlar Kurumu Bölge Müdürü Alaattin Aktaş ve Yurt Müdürleri katıldı.

Üniversite ile ilgili konuların ele alındığı toplantıda, gönüllü hayırsever vatandaşların yurt yapımı için teşvikte bulunulması masaya yatırıldı. PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı tarafından öğrenciler için yerleşke içinde kampüs alanı ile yurtlar arasında kalan bölgeye yaşam alanı, sosyal alanların oluşturulması teklifinin değerlendirildiği toplantıda, Vali Kocatepe, üniversite ve şehirdeki huzurun korunarak devam ettirilmesinin önemine vurgu yaptı. Yurt Müdürlerine yurtlardaki hijyen, sağlık ve güvenlik denetimlerini aksatmadan yapmaları talimatını veren Vali Şükrü Kocatepe, yemek fiyatlarının da gözden geçirilmesini ve yeniden değerlendirilmesini istedi. Kapasitenin arttırılması amacıyla devam eden yurt binası inşaatlarının biran önce tamamlanması, kiralanan veya yeni yapılan binaların araç-gereç, güvenlik ve donanım bazında tüm ihtiyaçlarının giderilerek öğrencilerin mağdur edilmemesini istedi.

Son olarak üniversite, emniyet, jandarma ve diğer kamu kurumlarının koordineli bir şekilde çalışmaları talimatını veren Vali Kocatepe, Denizli’nin huzurlu bir şehir olduğunu bu huzurun üniversiteye de yansıdığını söyledi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı