REKLAMI GEÇ

Üniversite öğrencilerine “Yeni Medya” kampı

Üniversite öğrencilerine “Yeni Medya” kampı

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü yurtlarında barınan üniversite öğrencilerine yönelik düzenlenen ve bu yıl 8. yapılacak Tematik Kış Kamplarına başvurular başladı. Denizli’de düzenlenecek kampın teması Yeni Medya ve İletişim olarak açıklandı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 3 Ocak 2024 Çarşamba, 12:44

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü yurtlarında barınan üniversite öğrencilerine yönelik düzenlenen Tematik Kış Kamplarının bu yıl sekizincisi geçekleştirilecek. Denizli’nin de aralarında bulunduğu 10 kentte yapılacak kamplara başvurular başladı.

Her yıl çeşitli kentlerde düzenlenen ve alanında uzman kişilerin bir araya gelerek birbirinden farklı tecrübelerini paylaştığı etkinlik, 81 ilden 1840 üniversite öğrencisini ağırlayacak. Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Genel Müdürlüğü yurtlarında barınan bütün gençlerin başvuruda bulunabileceği kamp için son başvuru tarihi 7 Ocak.

DENİZLİ’DE YENİ MEDYA ELE ALINACAK

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nün 29 Ocak -2 Şubat 2024 tarihleri arasında beş gün olarak gerçekleştirileceği 8. Tematik Kış Kampları, Ankara, İstanbul, Antalya, Muğla, Sakarya, Samsun, Erzurum, Kocaeli, Diyarbakır ile birlikte Denizli’de düzenlenecek. Her kamp merkezinin temaları farklı olurken Denizli’de düzenlenecek Tematik Kış Kampının teması Yeni Medya ve İletişim olarak açıklandı. Denizli’deki kampa kız öğrenciler katılacak.

UZMANLAR KATILACAK

Kamplarda; kampın temasına uygun konu başlıklarında, alanında uzman kişilerin konuşmacı olarak katıldığı seminerler, kampın yapıldığı ilin tarihi kültürü ve doğal güzelliklerini tanıtan geziler,    spor aktiviteleri, yöresel mutfakların tanıtıldığı programlar, gönüllülük faaliyetleri, şehitlik ve şehit aile ziyaretleri, bilgi yarışmaları, müzik ve sanatsal etkinlikler yapılacak.

Başvuru sonuçları 8 Ocak’ta açıklanacak kış kamplarında bütün masraflar Bakanlık tarafından karşılanmakta olup, kamp yerine gidiş dönüş bilet ücretleri barınılan yurdun il müdürlükleri tarafından karşılanacak.

KAMP TEMALARI VE YAPILACAĞI YERLER

SAMSUN – GENÇ AKTİVİSTLER VE GÖNÜLLÜLÜK KAMPI (Kız)

ANTALYA- GASTRONOMİ KAMPI(Kız)

ERZURUM- KIŞ SPORLARI KAMPI (Kız)

MUĞLA- SAĞLIKLI YAŞAM VE TIP KAMPI (Kız)

DENİZLİ- YENİ MEDYA VE İLETİŞİM KAMPI (Kız)

ANKARA – DİPLOMAT AKADEMİ (Kız)

SAKARYA- PSİKOLOJİ KAMPI (Erkek)

İSTANBUL- İNSAN HAKLARI VE HUKUK KAMPI (Erkek)

DİYARBAKIR- İNSAN VE TOPLUM KAMPI    (Erkek)

KOCAELİ- YAPAY ZEKÂ KAMPI (Erkek)

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı