OKUL ÖNCESİNDE FİNAL FARKI - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

OKUL ÖNCESİNDE FİNAL FARKI

OKUL ÖNCESİNDE FİNAL FARKI

Final Okulları Anaokulu Müdürü İpek Pulat Dönmez, yaşamın ilk yıllarının çocuğun gelişimi ve eğitimi açısından çok önemli olduğunu belirterek, “Temel bilgi, beceri ve alışkanlıkların kazanıldığı bu kritik yıllarda, eğitim tesadüflere bırakılmamalıdır” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 28 Aralık 2015 Pazartesi, 11:54

Final Eğitim Kurumları Anaokulu eğitim ilkelerine ilişkin değerlendirmeler yapan Final Okulları Anaokulu Müdürü İpek Pulat Dönmez, Mustafa Kemal Atatürk’ün amaçladığı laik, bilimsel, ahlaki, insani değerleri benimseyen ve geleceğe umutla bakabilen, her alanda kendini donatan, sanattan spora gönül veren bireyler yetiştirmek umuduyla başladıkları yolculuklarına devam ettiklerini söyledi.

final-okullari-icccc

Dönmez, “Değerlerimize yürekten bağlı eğitimin ilk adımı olan Anaokulunda öğrenmeye başlıyoruz. Biliyoruz ki, toprağa düşen her tohum, her bir damla ile bilgi ağacımızın daha da yeşermesini sağlayacaktır” dedi.

final-okullari-iccccc

OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİN ÖNEMİ
Okul öncesi dönemin büyük önem taşıdığını anlatan Dönmez, “Yapılan araştırmalar göstermektedir ki insan zihni, karakteri ve istekleri, büyümeyi şekillendiren okul öncesi yıllardaki kadar hızla bir daha asla gelişememektedir. Benjamin Bloom ve arkadaşlarının yaptıkları çalışmaya göre, on yedi yaşında ölçülen zekâ düzeyinin %50’si hamilelikle dört yaşına kadarki süre arasında, %30’u ise dört – sekiz yaş arasında meydana gelmekte, sekiz – on yedi yaş arasında ise sadece %20’lik kısmı gelişmektedir” dedi.

final-okullari-iccc

Final Anaokulu’nun 36-66 ay çocuklarımızın eğitim öğretim gördükleri bir kurum olduğunu anlatan Dönmez, “Anaokulumuzda uygulanan programlar ve çocuğa sunulan ortam planlı, sistemli, çocukların yaş ve gelişim özelliklerini destekleyici nitelikte olduğundan kurumlarda verilen okul öncesi eğitim önem taşımaktadır. Okul öncesi eğitim; küçük yaştaki bireylerin gelişim düzeylerine ve bireysel özelliklerine uygun olmalıdır. Zengin uyarıcı ortamlar sağlaması ve onların bedensel, zihinsel, duygusal ve sosyal yönden gelişimlerini destekleyerek kendilerini toplumun içerisinde birer birey olarak ifade etmelerine fırsat vermesi ve ilköğretime hazırlaması açısından, onların bu gelişim süreçlerinin en önemli parçası olarak büyük önem kazanmaktadır. Çocuklarımızın yaparak yaşayarak öğrenme deneyimleri arttırılıp, hayal güçleri ve üretkenlikleri desteklenmektedir. Proje çalışmaları ile ekip ruhunu yaşama ve öğrenme, paylaşma ve yardımlaşma becerileri de kazandırılmaktadır” dedi.

final-okullari-ic

HİÇ BİR BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR
Yaşamın ilk yıllarının çocuğun gelişimi ve eğitimi açısından çok önemli olduğunu dile getiren Final Okulları Anaokulu Müdürü İpek Pulat Dönmez, “Temel bilgi, beceri ve alışkanlıkların kazanıldığı bu kritik yıllarda, eğitim tesadüflere bırakılmamalıdır. Bu nedenle okul öncesi dönemindeki eğitim bilimsel ve sistematik bir şekilde yürütülmeye elverişli olan, eğitim liderleri rehberliğinde en son teknoloji ile donatılmış eğitim kurumlarımızda başarıya ulaşma noktasında sizlerin en büyük yardımcınız olmaya devam edecektir” dedi.

final-okullari-icc

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı