REKLAMI GEÇ

PEV’in yoğun eğitim yolculuğu

PEV’in yoğun eğitim yolculuğu

Özel PEV Okulları, hafta sonunu üç farklı eğitimle geçirdi. PEV’in öğretmen ve idarecileri İstanbul’da TEDx İstanbul ve Eğitimde Gelecek Konferansı’na, Eskişehir’de ise ÖRAV Eğitim Şenliği’ne katıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 14 Kasım 2017 Salı, 15:45

11 Kasım 2017 Cumartesi günü Zorlu Performans Sanatları Merkezinde gerçekleşen ve moderatörlüğünü Gazeteci-Televizyoncu Aslı Şafak’ın yaptığı TEDx İstanbul etkinliğinin bu dönemki teması “umut” olarak belirlendi.

Etkinlikte Zülfü Livaneli, Kanber Bozan, Kalben, Oktay Mahmuti, Saadet Özkan, Betül Arım, Umut Vedat gibi medya, sanat, spor, eğitim, edebiyat ve sosyal yaşamda fikirleri ve yaptıklarıyla toplumda yer edinmiş birçok konuşmacı “Umut insanın kendisidir, tek bir ihtimal bile umudu yaratmaya yeter” teması üzerine konuşmalar yaptı. Suriyeli Kadınlar Korosu da umutlarını ve yaşadıklarını söyledikleri şarkılarla dile getirdiler.

“Öğretmen Olmak” temasıyla Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen 3. ÖRAV Eğitim Şenliği’ne katılan PEV öğretmenleri düzenlenen panellerin yanı sıra “Bilinçli Farkındalık, Dijital Akış Tasarımı, Galileo Sınıfta, Sanat Eleştirisi, Yaratıcı Çocuk Yaratıcı Beyin” gibi 18 farklı başlıkta gerçekleştirilen ÖRAV atölyelerine katılma imkanı buldular.

Şenlikte Prof. Dr. Acar Baltaş, Prof. Dr. Belma Tuğrul, Dr. Selçuk Can Güven gibi alanında uzman konuşmacılar konuşmalarında değişim, beyin ve öğrenme, dünyadaki eğitim örnekleri konularına dikkat çekti.

Boğaziçi, ODTÜ ve MEF üniversitelerinin eğitim fakülteleri koordinasyonunda düzenlenen “Eğitimde Gelecek Konferansı”nda da yer alan PEV Okulları öğretmenleri “Dijital Çağda Eğitim”, “Eşit ve Adil Eğitim”, “Gelenekten Geleceğe Yerelden Küresele Eğitim”, “Gelecekte Öğretmen Eğitimi”, “Eğitimde Fark Yaratanlar” temalarına ait sunumları izlediler, iki gün boyunca 1500 eğitimci ile bir araya gelerek eğitimi ve değişimi tartıştılar.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı