Yazar Mehmet Erkan Yüksekçıta'nın konuğu - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Yazar Mehmet Erkan Yüksekçıta’nın konuğu

Yazar Mehmet Erkan Yüksekçıta’nın konuğu

Yüksekçıta Okulları öğrencilerini yazarlar ile buluşturmaya devam ediyor. Yüksekçıta’nın son konuğu Yazar Mehmet Erkan oldu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 28 Aralık 2016 Çarşamba, 11:20

Yüksekçıta Okulları’nda kültürel ve sanatsal buluşmalar devam ediyor. Okullarında Yazar Mehmet Erkan, Yüksekçıta Okulları 4, 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileriyle bir araya geldi.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği buluşmada kitap ve yazarlık üzerine söyleşi gerçekleştiren Mehmet Erkan, ardından öğrencilerin sorularını yanıtladı. 3 serlik “Arzavul Tepesi” eserini okuyan öğrencilerle kitap üzerine konuşan Yazar Mehmet Erkan, etkinliğin son bölümünde kitaplarını imzaladı.

YAZAR MEHMET ERKAN KİMDİR?
Temmuz 1981’de Samsun’da dünyaya gelen Mehmet erkan, 2003 yılında Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu. Edebiyatla uğraşısı çocukluk yıllarına dayanan Mehmet Erkan, ilk ciddi eserlerini Bornova’daki öğrencilik yıllarında verdi. İlk öyküsü Bekir Bey ile 2002 yılında Türk Edebiyatı Vakfı’nın düzenlediği Ömer Seyfeddin Hikâye Yarışması’nda mansiyon aldı. İki yıl sonra aynı yarışmada, askerdeyken yazdığı “Bir Bardak Hikayesi” isimli eseriyle yeniden mansiyon ödülüne layık görüldü.

2005 yılında öykü dalında kazandığı Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödülleri yazarı okuyucuyla doğrudan buluşturdu. “Bir Safın Öyküsü” isimli ilk kitabı, Ekim 2005’te tarafından yayınlandı. 2007 yılında insan kaynakları alanındaki çalışmalarının yansıması olan “Mülakat Anıları Bir Başka İnsan Kaynakları” isimli eseri yayınlandı.

2010’da ilk çocuk romanı “Arzavul Tepesi” yayınlandı, bunu 2013’te “En Yeni Arkadaşım” izledi. Aynı yıl ilk romanı “İki Mevlit Bir Ölü” okuyucu ile buluştu.

2004 Eylül’ünden beri İstanbul’da yaşayan yazar, bir yandan edebiyat çalışmalarına devam ederken, bir yandan da özel bir firmada insan kaynakları yöneticisi olarak görev yapıyor.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

İletişim

ANAOKULU

Merkezefendi mah.

Kadife sokak No:2 Merkezefendi/Denizli

Tel: 258 212 44 48

Fax: 258 377 07 66

BAHÇELİEVLER KAMPÜSÜ

Bahçelievler mah.

4014. sokak No:7 Merkezefendi/Denizli

Tel: 258 377 21 71

Fax: 258 377 21 61

Web: http://www.yuksekcitakoleji.com

Mail: info@yuksekcitakoleji.com

Sosyal Medya Hesaplarımız