REKLAMI GEÇ

DENİB Akademi’den İletişim Ve İkna Teknikleri Eğitimi

DENİB Akademi’den İletişim Ve İkna Teknikleri Eğitimi

DENİB Akademi, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle Uşak’ta “Zor İnsanlarla İletişim ve İkna Teknikleri” konulu eğitim düzenledi. Düzenlenen eğitim firma temsilcileri tarafından büyük ilgi gördü.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 25 Ekim 2019 Cuma, 13:16

DENİB Akademi, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle organize ettiği “Zor İnsanlarla İletişim ve İkna Teknikleri” konulu eğitimi bu kez Uşak’da düzenledi. Kodpit Teknoloji’nden Özcan Toralı tarafından verilen eğitimde temel kavramlar, zor insanların özellikleri, kendini tanıma ve zoru tanımlama, çatışmalı durumlar, önyargılar, bilgi eksikliği, güven uyandırma, karakterlere göre iletişim kurma metotları, ikna edici iletişim, müzakere becerilerinin geliştirilmesi gibi konu başlıkları üzerinde duruldu.

ZOR İNSAN YOKTUR ZOR OLAN DAVRANIŞLAR VARDIR
Eğitmen Özcan Toralı, insanların ne söylediğimizi ve ne yaptığımızı unuttuklarını; ancak onlara kendilerini nasıl hissettirdiğimizi asla unutmadıklarını belirterek karşımızdaki kişiyi önemsediğimizi belirten duyguları açıkça ifade etmenin ve insanlarla duygusal bir bağ kurmanın önemine değindi.

Toralı, “İnsanlar konuştuklarında dinlenilmek ister. Dinlemek sadece kelimeleri duymak değildir. Aynı zamanda karşınızdakinin ses tonunu, konuşma hızını ve şiddetini de dinlemektir. Ne söyleniyor? Söylenmeyen bir şey var mı? Daha derinde gizlenen mesaj ne? Birisi sizinle konuştuğunda diğer şeyleri bırakın ve karşınızdaki kişiyi konuşmasını bitirinceye kadar dikkatlice dinleyin. Bir telefon görüşmesindeyken aynı anda bir e-posta yazmayın. Birisi ile buluştuğunuzda kapıyı kapatın ve karşınızdakine yakın oturun ki odaklanabilin ve dinleyin. Bunlar basit davranışlar gibi görünse de şimdiki zamanda kalmanıza, diğer insanların gönderdiği ipuçlarını toplamanıza ve ne söylediğini duyduğunuzu netleştirmenize yardımcı olur” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı