DENİB, Denizli'nin ihracat rakamlarını açıkladı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

DENİB, Denizli’nin ihracat rakamlarını açıkladı

DENİB, Denizli’nin ihracat rakamlarını açıkladı

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Mayıs ayı ihracat rakamlarını açıkladı. Denizli ihracatının bir önceki yılın aynı ayına oranla yüzde 9.36 artış gösterdiğini belirtildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 3 Haziran 2019 Pazartesi, 12:59

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB), mayıs ayı ihracat rakamlarını açıkladı. Açıklamada Genel Ticaret Sistemi’ne göre Türkiye ihracatı mayıs ayında, bir önceki yılın aynı ayına kıyasla yüzde 11.5 artarak 16 milyar 813 milyon USD olarak gerçekleştiği belirtildi. Ayrıca açıklamada, Ocak-Mayıs döneminde Türkiye ihracatının da yüzde 5.4 yükselişle 76 milyar 612 milyon dolar olduğu ifade edildi.

DENİZLİ İHRACATI 9.36 ARTTI
Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından açıklanan Denizli ihracatının, mayıs ayında yüzde 9.36 arttı ve 322 milyon dolar olarak gerçekleştiğini belirtilen Denizli İhracatçılar Birliği’nin açıklamasında,  “Denizli İhracatçılar Birliği üyelerince mayıs ayında yapılan ihracat, yüzde 7.31 artışla 244 milyon dolar oldu. Bu rakam, Denizli İhracatçılar Birliği’nin kuruluşundan bugüne kadar ulaşılan en yüksek aylık ihracat değeri olarak kaydedildi” denildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı