REKLAMI GEÇ

DENİB genç mucitler inovaktif fikirler yarışmasının protokolü imzalandı

DENİB genç mucitler inovaktif fikirler yarışmasının protokolü imzalandı

2015 yılından bu yana gerçekleştirilen Genç Mucitler Aranıyor İnovatif Fikirler Yarışması’nın altıncısının protokolü Vali Ömer Faruk Coşkun’un katıldığı törenle imzalandı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 14 Ekim 2023 Cumartesi, 11:32

Genç Mucitler Aranıyor İnovatif Fikirler Yarışması, il genelindeki ilkokul-ortaokul ve liselerde öğrenim görmekte olan öğrenciler arasında düzenleniyor. Yarışmada, özgün tasarımlı ve inovatif projelere zemin hazırlamak, öğrencileri bu yönde teşvik etmek, ayrıca yenilikçi fikirleri öne çıkarmak ve desteklemek amaçlanıyor.

Genç Mucitler Aranıyor İnovatif Fikirler Yarışması’nın Protokol İmza Törenine; Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan ve DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu ve DENİB Denetim Kurulu Üyesi Bekir Serdar Mutlubaş katıldı.

Öğrencilerin henüz genç yaşlarda inovasyon, teknoloji, sürdürülebilirlik, dijitalleşme ve tasarım gibi konularda farkındalık kazanmalarına zemin hazırlayan bu projeyi çok önemsediklerini belirten DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, “Bugüne kadar yapılan yarışmalarda 6.000’in üzerinde başvuru aldık. Projemizde öğrencilerimizin yaratıcılıklarının gelişmesine destek olmak için her fikre açığız, konu sınırlamamız bulunmuyor. Gençlerimizin yarışmamıza olan ilgisi bizi son derece heyecanlandırıyor.” diye konuştu.

Dünyanın gündeminde dijitalleşme ve yapay zeka olduğunu belirten DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, yarışmacıların “Dünyamı Seviyorum Çünkü Ben Geleceğim” temalı dijital oyun geliştireceklerini dile getirdi.

Temanın içeriği ise ilimizin çevre dostu üretimi ve sürdürülebilir ihracatı için öğrencilerde iklim değişikliği, enerji verimliliği ve su bilinci gibi konularda farkındalık yaratmayı kapsıyor.

Törenin ardından açıklama yapan DENİB Denetim Kurulu Üyesi Bekir Serdar Mutlubaş ise, “Birlik olarak, gençlere hitap eden, fikirlerini hayata geçirmelerine olanak sağlayan ve inovatif düşünmelerini teşvik eden bu yarışmayı çok önemsiyoruz. Dijital oyun kategorisinde, çevre dostu üretim ve sürdürülebilir ihracat vurgusu yapılmasını oldukça anlamlı buluyorum. Gelecek nesillere yeşil, sağlıklı, daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için ihracatçı firmalar olarak biz de çevre dostu üretim ve sürdürülebilir ihracat için dönüşüm süreci içerisindeyiz. Bu dönüşüm sürecine öğrencilerimizin de dahil olması bizleri oldukça heyecanlandırıyor. Her projenin her fikrin birer kazanan olduğunu şimdiden söylemek istiyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı