REKLAMI GEÇ

DENİB heyeti Yıldırım ile buluştu

DENİB heyeti Yıldırım ile buluştu

Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Hüseyin Memişoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım’ı ziyaret etti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 28 Aralık 2018 Cuma, 13:35

Gündeme ilişkin konuların görüşüldüğü ve karşılıklı fikir alış verişlerinin yapıldığı ziyarette, DENİB Başkanı Memişoğlu tarafından ihracatçıların Eximbank ile ilgili sorularını doğrudan iletti.


Eximbank’tan beklentileri ve önerileri ileten Memişoğlu, sigorta poliçelerinin teminat olarak kullanılma imkan ve çerçevesinin genişletilmesi konusunda da görüşlerini aktardı. EXIMBANK Genel Müdürü Yıldırım, bunun üzerinde çalışılmaya değer bir teklif olduğunu söyledi.

Ziyarete ilişkin değerlendirmelerde bulunan DENİB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Memişoğlu, Denizli’nin 2018 yılında yaklaşık 3.4 milyar USD ihracat gerçekleştireceğini belirterek, “Denizli, ülkemizin en önemli ihracat oyuncularından biri ve ülkemizin en çok ihracat yapan 9. İli konumunda. Denizli’de de şubesi bulunan Türk Eximbank, Güney Kore Eximbank’ı ile birlikte ihracatçısına en çok destek sağlayan Eximbanklar listesinin en üstünde yer alıyor. Bu destek, sürdürülebilir büyümenin anahtarı olan ihracatın artış trendini devam ettirmesi, finansmana daha çabuk ve daha kolay erişim bakımından son derece önemli” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı