DENİB KOBİ buluşmasına ev sahipliği yaptı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

DENİB KOBİ buluşmasına ev sahipliği yaptı

DENİB KOBİ buluşmasına ev sahipliği yaptı

Denizli İhracatçılar Birliği’nin ev sahipliğinde düzenlenen ve Bloomberg HT’de Çıkış Yolu programında yayınlanan “Tarım Bankacılığı KOBİ Buluşmaları” toplantısı gerçekleştirildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 25 Ocak 2018 Perşembe, 13:09

Program sunucusu Sami Altınkaya’nın moderatörlüğünde gerçekleştirilen, TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci ve QNB Finansbank Bireysel ve KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Erkin Aydın’ın konuk olarak katıldığı buluşmaya Denizlili sanayiciler ve ihracatçılar yoğun ilgi gösterdi.

“KGF KATKI SUNMAYA DEVAM EDECEK”
Toplantıda yapılan değerlendirmelerde, Kredi Garanti Fonu aracılığıyla sağlanan finansmanın ekonomi açısından oldukça önemli bir araç olduğunun altı çizilerek, 2018 yılında sağlanacak fonun da piyasalara önemli katkısının olacağını belirtildi.

Bu yıl sağlanacak 55 milyar TL’lik kefaletin, üretim ve ihracat açısından önemine de değinildiği toplantıda, sürdürülebilir büyüme rakamlarına ulaşabilmek için üretim ve ihracatın olmazsa olmaz konumunda olduğunun ve KGF aracılığıyla sağlanacak fonda üretime ve ihracata aktarılacak finansmanın ne denli önemli olduğu vurgulandı.

“SADECE ÇOK ÜRETİM DEĞİL, KATMA DEĞERLİ ÜRETİM”
Toplantıda 2017 yılının ihracat rakamlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, “2014, Denizli ihracatının 3,2 milyar USD ile rekor kırdığı bir yıldı. 2017’de bir kez daha 3 milyar USD sınırını aşarak tarihimizin en yüksek ikinci ihracat rakamına ulaştık. İlimiz ihracatında temel sektör tekstil ve konfeksiyon olmakla birlikte; son yıllarda elektrik, demir, çelik, maden, modern tarımın da payı giderek yükseliyor. sektörel çeşitliliğin artması, ilimiz ihracatı ve ekonomisi için de son derece sevindirici. Değinmek istediğim bir diğer konu da, ihracat kapasitesiyle birlikte ihracatın katma değerinin de artmasının gerekliliği. Sadece daha fazla üretmek değil, katma değer sağlayarak üretmek günümüzde çok daha önemli. Bunun da yolu Ar-Ge, inovasyon, tasarım ve markalaşmadan geçiyor” dedi.

Toplantı soru-cevap bölümüyle sona erdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı