REKLAMI GEÇ

DENİB Tasarım Yarışması’nda sona doğru

DENİB Tasarım Yarışması’nda sona doğru

Denizli İhracatçılar Birliği tarafından bu yıl 5. si düzenlenecek olan “Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması’nın Genel Fitting çalışması, İzmir’ de gerçekleştirildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 28 Kasım 2016 Pazartesi, 11:43

Türkiye’nin genç tasarımcılarına kendini gösterme fırsatı vererek farkındalık platformu yaratmak, sektöre genç ve yetenekli tasarımcıları kazandırmak, sektörde tasarım bilinci oluşturmak, Denizli’de ihraç edilebilir ürünlerin çeşitliliğini arttırarak ihracatçı firmaların rekabet gücünün arttırılmasının hedeflendiği yarışmanın son aşamasına gelindi.

Yoğun bir temponun ardından hazırlanan tasarımlar üzerinde son rötuşların yapılması amacıyla Mehmet Tekin Yıldız Stüdyosu’nda, Rönesans Ajans mankenlerinin katılımlarıyla genel fitting gerçekleştirildi.

Yarışma finalistleri, İstanbul ve İzmir’de yapılan atölye çalışmalarının ardından tasarımlarının en iyi şekilde ürüne dönüştürerek final gecesine hazırladıkları tasarımlarını, mankenler üzerinde inceleme fırsatı buldu.

denib-yarisma-fitting-2

Genel fitting çalışmalarının yanı sıra gerçekleştirilen katalog çekimleri, gün boyunca devam etti. Genel Fitting çalışmasında, TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, yarışmanın Creative Direktörü moda tasarımcı Gül Ağış, DENİB Tasarım Yarışması Komite Başkanı Murat Tosunoğlu, Komite üyesi İsa Dal, Yarışma koçları Vildan Çaputçu ile Mukaddes Başkaya, ARGE- Eğitim ve Organizasyon Şube Müdürü Şadiye Baykent de hazır bulundu.

denib-yarisma-fitting-1

TechAnatolia temasıyla düzenlenen bu yıl ki yarışmanın final gecesinin, Şubat 2017 tarihinde yapılması planlanıyor.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı