REKLAMI GEÇ

Denizli Platformu’ndan Almanya’ya sert tepki

Denizli Platformu’ndan Almanya’ya sert tepki

Denizli Platformu Dönem Sözcüsü Hüseyin Memişoğlu, Almanya’nın Türkiye’ye seyahat edilmemesi ve ülkeye dönüşte karantina uygulaması kararına sert tepki gösterdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 29 Haziran 2020 Pazartesi, 16:38

Almanya’nın Türkiye kararını değerlendiren Denizli Platformu Dönem Sözcüsü Hüseyin Memişoğlu, pandemi sürecinin yeni sorunları da beraberinde getirdiğini, bunlardan birinin de Almanya’nın Türkiye’ye seyahat ile ilgili takındığı tavır olduğunu söyledi.

Memişoğlu, “Almanya’nın Türkiye’ye seyahat edilmemesini tavsiye eden ve ülkeye dönüşte karantina uygulanmasını öngören politikası ülkemiz turizmini, dolayısıyla Denizli’yi de yakından ilgilendiriyor. Esasen bu kararla ilgili olarak şaşırtıcı olansa Almanya’nın bu tutumunu, Covid-19 salgınını çok daha şiddetli geçirmiş ve ülkemizde yaşanılan süreçle kıyaslanmayacak düzeyde elim sonuçların yaşandığı ülkelere dönük olarak benzer politikayı benimsememiş olması” dedi.

Almanya ve Türkiye’nin aralarında güçlü ilişkiler olan iki ülke olduğunu hatırlatan Memişoğlu, “Almanya’nın bu uygulaması gerek oradaki gurbetçilerimiz için gerekse tatillerini Türkiye’de geçirmek isteyen Almanlar için hayatı zorlaştırıcı etkilere neden olmakta. Unutulmaması gereken bir husus da şu ki, Türkiye’deki turizm tesisleri görece olarak daha yeni ve donanımlı olmasının yanında, sağlık bakımından güvenli olduklarını gösterir sertifikalara sahipler. Ülkemiz, dünyanın dört bir tarafından gelecek turistlere, gönül rahatlığı ile tatil yapabilecekleri şekilde ev sahipliği yapmaya hazır” dedi.

Türkiye’nin pandemi sürecindeki başarısı ortada iken Almanya’nın bu politikasından vazgeçmesini ümit ettiklerini dile getiren Memişoğlu, “Üst düzeyde devam eden temasların sevindirici gelişmelerle sonuçlanmasını diliyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı