Denizli’nin 10 aylık ihracatı 2 milyar 120 milyon dolar oldu - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizli’nin 10 aylık ihracatı 2 milyar 120 milyon dolar oldu

Denizli’nin 10 aylık ihracatı 2 milyar 120 milyon dolar oldu

Denizli İhracatçılar Birliği üzerinden yapılan ihracatların rakamı 2 milyar doları geçti. Ekim ayı ihracat rakamları ise yüzde bir artarak 224 milyon dolara ulaştı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 1 Kasım 2018 Perşembe, 15:07

Denizlili sanayici ihracat rekorları kırıyor. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin verilerine göre Denizli’deki Ekim Ayı ihracat rakamları yüzde 4,8 arttı ve  295 milyon dolar oldu. Bu rakam Denizli için DENİB üzerinden yapılan ihracatlarda ise 224 milyon dolar. Geride kalan 10 aylık değerlendirme de ise ihracat rakamları toplamda 2 milyar 120 milyon doları buldu.

Denizli İhracatçılar Birliği tarafından Başkan Hüseyin Memişoğlu imzasıyla yapılan açıklamada ihracat anlamında Ekim Ayı’nın en yüksek ihracat yapılan aylardan biri olduğu belirtildi. Ayrıca açıklamada yeni açılan İstanbul Hava Limanı’nın  5. 5 milyon tonluk kargo kapasitesiyle daha fazla ürünün daha fazla ülkeye gönderilebilecek olmasının Denizli ihracatına olumlu yansıyacağı belirtildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı