EFSANE DOKUMALAR BURSA’DA SERGİLENİYOR - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

EFSANE DOKUMALAR BURSA’DA SERGİLENİYOR

EFSANE DOKUMALAR BURSA’DA SERGİLENİYOR

Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin sosyal sorumluluk çerçevesinde sponsorluğunu sürdürdüğü, Anadolu Dokumacıları Grubu tarafından düzenlenen “DOKUMACA” sergisinin 3.’sü Bursa Merinos Tekstil Sanayi Müzesi’nde açıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 30 Ocak 2015 Cuma, 09:51

TiM Başkanı Mehmet Büyükekşi, TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe ve Uludağ Tekstil İhracatçılar Birliği Başkanı İbrahim Burkay’ın da açılışına katıldığı sergiye ilgi oldukça fazlaydı.

TİM Başkan Vekili ve Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman Kocasert, “Bu serginin Bursa’da yapılması isabetli bir icraat. Özellikle Bursa ve Denizli dokumacılık kültürünün beşiği olma özelliği taşıyan 2 şehrimizdir. Bugün burada yapılan organizasyonun Denizli’de yapılması için çalışmalara biran önce başlamalıyız. Bu konuda üzerime düşecek her görevi seve seve kabul ederim. Bütün eserlerin kültürümüzden bir birikimin parçası olduğu aşikar, Anadolu köklü bir dokumacılık kültürüne sahiptir. Bizler bu birikimin sürdürücüleri olma yolunda elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz” dedi.
Dokuma tasarımına gönül veren Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi kökenli tekstil sanatçılarının 4 yıl süren araştırmaları sonucu hazırlanan, Anadolu’nun binlerce yıllık efsanelerinin dokumaca ifade edildiği eserler, Merinos Tekstil Sanayi Müzesi’nde yaklaşık 2 hafta boyunca sergilenecek.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı