EGE’NİN İHRACAT YILDIZLARI PARLADI - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

EGE’NİN İHRACAT YILDIZLARI PARLADI

EGE’NİN İHRACAT YILDIZLARI PARLADI

Ege Bölgesi’nin 2014 yılında yaptığı 18.8 milyar dolarlık ihracatın 6 milyar dolarını gerçekleştiren ihracat şampiyonları Ege İhracatçı Birlikleri tarafından ödüllendirildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 2 Şubat 2015 Pazartesi, 15:00

İzmir Kaya Termal Oteli’nde düzenlenen ödül töreninde, Ege İhracatçı Birlikleri üyesi 54 firma, 57 ödülün sahibi oldu. İhracat şampiyonlarının ödülleri Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekcİ, TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, EİB Koordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk ve birçok değerli katılımcının teşrifleriyle gerçekleştirilen organizasyonda verildi.

EİB Koordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk, 11. Kez düzenlediklerini belirttiği ödül töreninin bu sene Başbakan’ın da teşrifleriyle gerçekleştiği için gururlu olduklarını söyledi. Ünlütürk, “Amacımız, 210 ülkeye yıllık 18.8 milyar doların üzerinde ihracat yapan Ege Bölgesi ihracatçılarını motive etmek, ihracatçılarımızın Türk ekonomisine, istihdamına, büyümesine verdiği katkının kamuoyunda daha net bir şekilde anlaşılmasını sağlamak. Bu yıl Ege İhracatçı Birlikleri’nden ödül alan 54 firma 2014 yılında Ege İhracatçı Birlikleri’nden 6 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi. EİB’nin 2014 yılında kayda aldığı ihracatın yaklaşık yüzde 48’ine imza attılar. İhracat şampiyonlarımızın emeklerine karşılık teşekkürü bir borç biliyoruz” dedi.

Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) ‘2014 İhracatın Yükselen Yıldızları Ödül Töreni’nde sektörlerinde en fazla ihracat gerçekleştiren ilk üç firmaya ödül verildi. Ödül Töreni’nde geçmiş yıllarda olduğu gibi Ege İhracatçı Birlikleri toplamında en fazla ihracat gerçekleştiren firma, dış ticaret sermaye şirketi ve en fazla ihracat gerçekleştiren imalatçı-ihracatçı firma da ödüllerini aldı…

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı