Finansal verileri yorumlamayı öğrendiler - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Finansal verileri yorumlamayı öğrendiler

Finansal verileri yorumlamayı öğrendiler

DENİB AKADEMİ tarafından, “Finansçı Olmayanlar İçin Finansal Verileri Yorumlama Eğitimi” düzenlendi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 5 Temmuz 2019 Cuma, 10:12

Firmaların farklı departmanlarında görev yapan temsilcilerin yer aldığı eğitim, Türev Danışmanlık firmasından Bülent Orta tarafından verildi.

Finansal yönetim ve bütçeleme konularının önemine vurgu yapılan eğitimde, muhasebe ve finans kavramı, mali tabloların işleyişi ile ilgili temel bilgiler, gelir-gider bütçesi, temel düzeydeki finansal tabloların analizi, güncel finans ve ekonomi terimleri gibi konu başlıkları üzerinde duruldu.

FİNANSAL BAKIŞ AÇISININ GENİŞLETİLMESİ GEREKLİ
Bütçenin stratejik yönetim modelinin önemli bir enstrümanı olduğunu vurgulayan Eğitmen Bülent Orta; özellikle iş yapış tarzlarının sürekli değişmesi, rekabetçi koşulların giderek artması, mevzuat değişikleri, makroekonomik koşullarda yaşanan hızlı değişimler gibi firmaları yakından ilgilendiren konulara paralel olarak çalışanların finansal bakış açılarını genişletmelerinin öneminin altını çizdi.

Orta, “İşletmelerde satın alma, ar-ge, satış, pazarlama, üretim gibi kilit noktalardaki çalışanların değişen şartlara uygun hareket edebilmeyi, sonuç rakamlarını analiz edebilmeyi ve buna göre süreç tasarlamayı öğrenmeleri oldukça önemli. Stratejik yönetimin bir parçası olan planların rakamsal ifadesi olan bütçelere veri hazırlama, bütçe rakamlarını yorumlama ve sonuç olarak çıkarımlarda bulunabilme tüm çalışanlarının hakim olması gereken konular olmalıdır” dedi.

Eğitim programı, yapılan bilgilendirmelerin ve paylaşımların ardından soru-cevap bölümüyle devam etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı