Sudan Ticaret Odaları Birliği ile Denizli Ticaret Odası anlaşma imzaladı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Sudan Ticaret Odaları Birliği ile Denizli Ticaret Odası anlaşma imzaladı

Sudan Ticaret Odaları Birliği ile Denizli Ticaret Odası anlaşma imzaladı

Milletvekili Şahin Tin başkanlığındaki heyetle Sudan’da temaslarını sürdüren Denizli Ticaret Odası (DTO) Sudan Ticaret Odaları Birliği ile protokol yaptı. Anlaşmaya göre, Denizlili işadamları ile Sudanlı işadamları karşılıklı pazar bilgisi paylaşımı, ticari ortaklıklar kurulmasına öncülük etme, fuar organizasyonları, yerel ürünlerin tanıtımı konusunda işbirliği yapabilecek.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 20 Haziran 2017 Salı, 10:21

Denizli Milletvekili Şahin Tin başkanlığında DTO Başkanı Uğur Erdoğan, DTO Meclis Başkanı Hüseyin Memişoğlu, DTO Yönetim Kurulu üyeleri ve bazı işadamlarından oluşan Denizli heyeti, Kızıldeniz Eyaleti’nin (Port Sudan) ardından Sudan’daki temaslarını başkent Khartoum’da sürdürdü.

Khartoum’da Sudan Ziraat Enstitüsü ziyaret edildikten sonra Cumhurbaşkanı 1. Yardımcısı İbrahim Mahmud Hamid tarafından konutunda ağırlandı.

“DOSTLUK TİCARETLE TAÇLANACAK”
AK Parti Milletvekili Şahin Tin, iki ülke arasındaki dostluğun sağlam ticari ilişkilere de taşınması gerektiğini belirterek, “Burada kendi ülkemizde gibiyiz. Burada oluşan olumlu atmosfer, ticari iş birliğinin de kapılarını açacaktır. Burada Sudanlı yetkililerin ziyaretimizin amacına ulaşması için çok iyi bir program hazırladıklarını gördük. Sudan makamlarının heyecanına, özverisine, iyi niyetli çabalarına tanık olduk. Aynı heyecanı biz de taşıyoruz. Bu ziyaretin olumlu sonuçlarını kısa vadede alacağımıza inanıyorum” dedi.

DTO’DAN İKİNCİ ANLAŞMA
Kızıldeniz Eyaleti’nde İşadamları Derneği ile bir anlaşma imzalayan DTO Başkanı Uğur Erdoğan, Khartoum’da da Sudan Ticaret Odaları Birliği ile de önemli bir anlaşmaya imza attı. Anlaşma her iki kurumun üyelerinin ticari menfaatlerinin korunması noktasında iş birliği, karşılıklı pazar bilgisi paylaşımı, ticari ortaklıklar kurulmasına öncülük etme, fuar organizasyonları, yerel ürünlerin tanıtımı konusunda işbirliği yapılmasını öngörüyor.

Erdoğan, hem Kızıldeniz Eyaleti, hem de Khartoum’da imzaladıkları iki ayrı anlaşmanın bu ülkeyle ticaret yapacak Denizlili girişimciler için büyük bir referans olacağını söyledi.

Erdoğan, “Son derece başarılı ve verimli bir Sudan gezisi gerçekleştirdik. Sudan’da üst düzey yöneticiler tarafından ağırlandık ve ticari iş birliği için önemli adımlar attık. Yaptığımız bu anlaşmaların, Denizlili işadamlarımız için büyük bir kazanım olduğunu ifade etmek istiyorum. Bundan sonraki süreçte yapılan anlaşmaların hayata geçirilmesi ve ticari iş birliğinin artırılması noktasında Denizli Ticaret Odası olarak sürecin takipçisi olacağız” dedi.

Toplantıda ayrıca Denizlili bir elektrik firması da, Sudanlı bir şirketle anlaşmaya imza attı. Karşılıklı hediyelerin verilmesinin ardından bu toplantıyla birlikte Sudan temasları noktalanmış oldu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Yönetim Kurulu

 

dto-baskani

Uğur ERDOĞAN

Yönetim Kurulu Başkanı

Meclis

Salih SARIKAYA

Meclis Başkanı

İletişim Bilgileri

Yönetim Kurulu Başkanı 295 00 10
Meclis Başkanlığı 296 00 15
Genel Sekreter 295 00 20
Genel Sekreter Yardımcıları 295 00 21 295 00 22
Personel ve Yazı İşleri Müdürlüğü 295 00 24
Ticaret Sicil Müdürlüğü 295 00 30
Hesap İşleri Müdürlüğü 295 00 40
Oda Sicil Müdürlüğü 295 00 45
Araştırma Geliştirme Müdürlüğü 295 00 50
Dış Ticaret 296 00 55
Basın ve Halkla İlişkiler 295 00 70 295 00 71
Kurumsal İletişim ve Organizasyon 295 00 75
Ege Bilgi ve Yenilik Merkezi (EBIC-EGE) 295 00 80
Bilgi İşlem 295 00 95
Santral Telefon 295 00 00
Faks 295 00 90