Platformun yeni sözcüsü İbrahim Tefenlili oldu - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Platformun yeni sözcüsü İbrahim Tefenlili oldu

Platformun yeni sözcüsü İbrahim Tefenlili oldu

Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Sanayici, Tüccar ve İş Adamları Platformu Sözcülüğü görevini Denizli Ticaret Borsası (DTB) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tefenlili’ye devretti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 9 Ekim 2018 Salı, 12:27

Platform sözcülüğü görevini bir “bayrak yarışı” olarak gördüğünü ifade eden Başkan Erdoğan, “Layığıyla taşımaya özen gösterdiğim bu bayrağı, Denizli Ticaret Borsası Başkanımız İbrahim Tefenlili’ye devrediyorum. İnanıyorum ki; bizden alacağı bu bayrağı, bilgi, birikimi ve tecrübesiyle, daha da yukarılara taşıyacaktır… Kendisine, kolaylıklar ve başarılar diliyorum.” dedi.
Denizli Sanayici, Tüccar ve İş Adamları Platformu üyeleri, dönem sözcülüğü devir teslim töreni için Denizli Ticaret Odası hizmet binasında düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Kısa bir süre önce seçimli genel kurullarında seçilerek göreve gelen Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Turgut Devecioğlu ile Denizli Genç İş Adamları Derneği (DEGİAD) Başkanı Hakan Urhan, Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Hüseyin Memişoğlu, yeni unvanlarıyla ilk kez Denizli Platformu toplantısına katıldılar.
Toplantının açılışında konuşan Başkan Uğur Erdoğan, 19 aylık dönemde yürüttükleri çalışmaların en önemlilerini özetleyip, üyeleri neler yaptıklarına dair kısaca bilgilendirdi.
“ÇOK SAYIDA ORGANİZASYONA İMZA ATTIK”
16 Mart 2017’de platform sözcülüğünü devraldıklarını hatırlatan Başkan Erdoğan, “İlk olarak, Kredi Garanti Fonu ve Türk Eximbank ile birlikte, ‘Eximbank kredileri ve ihracatçımıza yönelik diğer finans kaynakları’ üzerine bir etkinlik gerçekleştirmiştik. Akabinde de Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci ve beraberinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile Denizli iş dünyası mensuplarını ‘İş Dünyası İstişare Toplantısı’nda bir araya getirdik. Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci’nin katılımlarıyla, ‘Ekonominin Genç Aktörleri ile Buluşma Toplantısı’, ‘Eximbank İstişare Toplantısı’, ‘İftar Yemeği ve İş Alemi İstişare Toplantısı’ ile ‘Ekonomi 2018 Vizyon Toplantısı’ da yaptık. Sonunda soru cevap kısmının da bulunduğu Ekonomi 2018 Vizyon Toplantısı’nda, Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım’ın da aralarında bulunduğu 7 genel müdürü birden Denizli iş dünyası ile buluşturduk. Ekonomi Bakanlığı, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Denizlim Derneği ile birlikte, Ankara’da Denizli Vizyon Başkent Buluşmaları temalı etkinliği gerçekleştirdik.” dedi.

“TALEP VE RAPORLARI, EN YETKİLİ İSİMLERE İLETTİK”

Toplantıların yanı sıra platform üyelerinden gelen talep ve raporları da ilgili makamlara ulaştırdıklarını dile getiren DTO Başkanı Erdoğan, “Kısa adı DENTUROD olan Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği’nin ören yerlerine, yılın belirli gün ve haftalarında ücretsiz giriş imkanının sağlanması yönündeki talebini, Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci ile Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Numan Kurtulmuş’a yazılı olarak ulaştırdık. Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesi’nin Denizli Yük Taşımacılığı Etüdü, Yük Taşımacılığında Demiryolu Payının Artırılmasının Ekonomik ve Çevresel Katkıları konulu fizibilite raporunu, Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci’ye dosya halinde elden verdik.” diye konuştu.

ÜÇ DERNEK DAHA PLATFORM ÇATISI ALTINDA
Başkan Erdoğan, dönemlerinde iki derneğin daha platforma dahil olduğunu da belirterek, “Kısa adıyla MAKSİAD yani Makina Sanayici ve İş Adamları Derneği ile Denizli Soroptimist Kulübü Derneği’ni platformumuza kazandırdık. TÜRSAB Pamukkale Bölgesel Yürütme Kurulu da platformda yer almak istiyor. Üyelerimizce uygun görüldüğü takdirde, bu kurulumuzu da platformumuza dahil edebiliriz.” dedi.

EN YENİ ÜYE, TÜRSAB PAMUKKALE BÖLGESEL YÜRÜTME KURULU
Başkan Erdoğan, bu öneriyi kurula da sundu; platform üyelerinin görüşlerini dile getirmeleri ve teklifin oylanması sonrasında, TÜRSAB Pamukkale Bölgesel Yürütme Kurulu’nun Denizli Sanayici, Tüccar ve İş Adamları Platformu’na dahil olduğunu ilan etti.

“HEMŞEHRİLERİMİZİN GİRİŞİMCİ RUHUNUN TEMSİLCİSİYİZ”
19 aylık dönemdeki çalışmaları, ortak akıl ve çabayla yaptıklarına işaret eden Başkan Erdoğan, “Tüm bu gayretlerimizin sonucunda insanımıza teşvik ve destek dolayısıyla iş ve istihdam, hatta moral ve motivasyon sağladık. Denizli platformu üyeleri olarak, kuruluş amacına uygun bir doğrultuda ve ruhla, şehrimizin etkinliğinin artırılması, insanımızın hizmet almasının önünün açılması ve Denizli’miz adına yürütülen işlerde, verim, kalite ve hızın yükseltilerek, en çabuk ve en doğru sonuca ulaşılması için çaba harcadık; harcıyoruz! Ayrıca, bizi biz yapan değerlerin bulunup ortaya çıkarılması, korunması, geliştirilmesi ve kamuoyuna sunulması gibi ulvi bir amaca daha hizmet ediyoruz. Hemşehrilerimizin övgüyle söz edilen girişimci ruhunun birer temsilcisi olarak, elbirliğiyle iyi işlere imza attığımıza inanıyorum.” diye konuştu.

“DENİZLİ ADINA KOŞULAN BİR BAYRAK YARIŞIDIR!”
DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Platformu Dönem Sözcülüğü’nü nöbetleşe ve elbirliğiyle yürüttüklerini vurguladı. Bu sebeple platform sözcülüğü görevini Denizli adına koşulan bir bayrak yarışı olarak gördüğünü ifade eden Başkan Erdoğan, “Layığıyla taşımaya özen gösterdiğim bu bayrağı, gönül rahatlığıyla Denizli Ticaret Borsası Başkanımız İbrahim Tefenlili’ye devrediyorum. İnanıyorum ki; bizden alacağı bu bayrağı, bilgi, birikimi ve tecrübesiyle, daha da yukarılara taşıyacaktır… Kendisine, kolaylıklar ve başarılar diliyorum.” dedi.

TEFENLİLİ: “ORTAK AKIL VE PAYDADA BULUŞMAK ÖNEMLİ”
Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili ise Dönem Sözcülüğü’ndeki ilk açıklamasında, Denizli’nin birlik ve beraberliğinin önemini vurguladı. Denizli Platformu Dönem Sözcüsü Tefenlili, sivil toplum kuruluşlarının başkanlarına “Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan’a çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Çok özverili çalıştı. Platform olarak, yapılması gerekenleri layıkıyla yerine getirdiğine şahidiz. Ortak akıl ve paydada buluşmak önemli. Şehrimiz adına, iş dünyamızın istekleri, yatırımın önünün açılması, istihdamın artması için hep birlikte çalışacağız. Biz elimizden geleni yapacağız; platform üyelerimizin de desteklerini bekliyoruz.” diye seslendi.
Konuşmaların ardından Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, dönemlerinde gerçekleştirdikleri faaliyetleri içeren bir dosyayı Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili’ye verdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı
 

Yönetim Kurulu

 

dto-baskani

Uğur ERDOĞAN

Yönetim Kurulu Başkanı

Meclis

Salih SARIKAYA

Meclis Başkanı

İletişim Bilgileri

Yönetim Kurulu Başkanı 295 00 10
Meclis Başkanlığı 296 00 15
Genel Sekreter 295 00 20
Genel Sekreter Yardımcıları 295 00 21 295 00 22
Personel ve Yazı İşleri Müdürlüğü 295 00 24
Ticaret Sicil Müdürlüğü 295 00 30
Hesap İşleri Müdürlüğü 295 00 40
Oda Sicil Müdürlüğü 295 00 45
Araştırma Geliştirme Müdürlüğü 295 00 50
Dış Ticaret 296 00 55
Basın ve Halkla İlişkiler 295 00 70 295 00 71
Kurumsal İletişim ve Organizasyon 295 00 75
Ege Bilgi ve Yenilik Merkezi (EBIC-EGE) 295 00 80
Bilgi İşlem 295 00 95
Santral Telefon 295 00 00
Faks 295 00 90