REKLAMI GEÇ

DTO’nun Öğrenme Şenliği’ne coşkulu açılış

DTO’nun Öğrenme Şenliği’ne coşkulu açılış

Denizli Ticaret Odası, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Pamukkale Üniversitesi işbirliği ile mesleki eğitimi teşvik amacıyla düzenlenen Öğrenme Şenliği görkemli bir törenle başladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 3 Mayıs 2017 Çarşamba, 13:05

Öğrenme Şenliği etkinlikleri Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı.

Katılımcılar buradaki törenin ardından şenliklerin gerçekleştirileceği Denizli Ticaret Odası önündeki alana kortej halinde yürüdü.

Burada düzenlenen törene Valisi Ahmet Altıparmak, Vali Yardımcısı Hakkı Ünal, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, Jandarma Alay Komutanı Cengiz Yıldız, Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Türkay Gözlükaya, Denizli Ticaret Odası yönetim kurulu ve meclis üyeleri, eğitimciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

AMAÇ MESLEKİ EĞİTİMİ TEŞVİK ETMEK
Törenin açış konuşmasını yapan DTO Başkanı Uğur Erdoğan, 500 bin lira bütçeli projenin amacının mesleki eğitimi teşvik etmek olduğunu söyledi.

Erdoğan, “Milli Eğitim Müdürlüğü, Merkezefendi Halk Eğitim Merkezi ve Pamukkale Üniversitesi ortaklığıyla yürüttüğümüz, ‘Öğrenmeyi İnşa Ediyoruz Projesi’ kapsamında gerçekleştirdiğimiz bu şenlikle, Denizlimizde bir ilke imza atıyoruz. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından desteklenen bu proje, 500 bin lira bütçeli bir Avrupa Birliği projesidir. Kalifiye eleman diyoruz, mesleki eğitim diyoruz, istihdam seferberliği diyoruz. Hep konuştuk, artık icraat zamanı. Paydaşlarımızla hazırladığımız projemiz, bu alanlardaki ihtiyaca dikkat çekme ve eksikliği giderme amacı taşıyor. Bu şenlikle mesleki eğitim konusunda toplumda farkındalık oluşturmayı, gelecek kuşakları, anne-babaları ve işsizleri, mesleki eğitime yönlendirmeyi ve teşvik etmeyi amaçlıyoruz. Denizli girişimcisinin Zanaattan Sanayiye, geçişine öncülük eden tüm meslekler bugün burada icra ediliyor. Bugün burada 19 ilçe halk eğitim merkezimiz stantlar açtılar. Halkımız, birçoğu ilimize ve yöremize ait meslekleri, usta öğreticilerden görerek öğrenecekler. 3 gün boyunca burada geçmişte icra edilmiş, halen de geçerliliğini koruyan yaklaşık 300 meslek, ustaları tarafından uygulamalı olarak gösterilecek. Biz bu etkinlikle stantları ziyaret edecek anne-babaların, ‘Benim çocuğum bu mesleği yapmalı’ diyerek evlatlarını yönlendirmelerini amaçlıyoruz. Şenliğimize katılan öğrencilerimizin, ‘Ben bu mesleği seçeceğim’ demelerini istiyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı’nın çağrısı ile gündeme gelen Milli İstihdam Seferberliği’ne dönemsel çıkışlarla, anlık reflekslerle değil, kapsamlı ve geleceğe yönelik projelerle katkı sağlanabileceğini ifade eden Erdoğan, “Dilerim hafta sonuna kadar sürecek bu öğrenme şenliğimiz, beşikten mezara kadar bir süreç olan öğrenme için alışkanlık ve farkındalığın oluşmasına vesile olur. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Öğrenme Şenliğimizin verimli geçmesini diliyorum” dedi.


Valisi Ahmet Altıparmak ise, mesleki eğitimin özendirilmesi adına yapılan bu etkinliğin verimli geçmesini dileyerek, projenin paydaşı kurumları kutladı.

Daha sonra açılış kurdelesi protokol tarafından kesildi ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri tarafından açılan stantlar gezildi.

Stantlar Denizli Ticaret Odası önünde hafta sonuna kadar açık kalacak.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Yönetim Kurulu

 

dto-baskani

Uğur ERDOĞAN

Yönetim Kurulu Başkanı

Meclis

Salih SARIKAYA

Meclis Başkanı

İletişim Bilgileri

Yönetim Kurulu Başkanı 295 00 10
Meclis Başkanlığı 296 00 15
Genel Sekreter 295 00 20
Genel Sekreter Yardımcıları 295 00 21 295 00 22
Personel ve Yazı İşleri Müdürlüğü 295 00 24
Ticaret Sicil Müdürlüğü 295 00 30
Hesap İşleri Müdürlüğü 295 00 40
Oda Sicil Müdürlüğü 295 00 45
Araştırma Geliştirme Müdürlüğü 295 00 50
Dış Ticaret 296 00 55
Basın ve Halkla İlişkiler 295 00 70 295 00 71
Kurumsal İletişim ve Organizasyon 295 00 75
Ege Bilgi ve Yenilik Merkezi (EBIC-EGE) 295 00 80
Bilgi İşlem 295 00 95
Santral Telefon 295 00 00
Faks 295 00 90