DTO Başkanı Erdoğan, girişimcilere hayal kurmalarını önerdi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

DTO Başkanı Erdoğan, girişimcilere hayal kurmalarını önerdi

DTO Başkanı Erdoğan, girişimcilere hayal kurmalarını önerdi

Denizli Ticaret Odası, ABİGEM Denizli, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Denizli İl Müdürlüğü ve Çivril Kadınlar Derneği ile iş birliğine giderek Çivril’de girişimcilik eğitimi düzenledi. DTO Başkanı Uğur Erdoğan, eğitimin son gününde kursiyerleri yalnız bırakmadı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Aralık 2018 Cuma, 13:38

Çivril Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nda düzenlenen “Girişimcilik” eğitimi çalışmasında sona gelindi. Denizli Ticaret Odası’nın , ABİGEM Denizli, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Denizli İl Müdürlüğü ve Çivril Kadınlar Derneği ile birlikte düzenlediği eğitim çalışmasına 90 kişi katıldı.

Yapılan il eğitim çalışmasından mezun olanlara “Hayal kurun… Hayaller olmadan, başarıya ulaşmak söz konusu olamaz! Ben, 30 yıldan beri hayal kurup, koşturuyorum. Bugün bulunduğum yeri ve işi de buna borçluyum” diyen Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, daha sonra Çivril Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Başkanı Ertuğrul Mutlu, ilçedeki bazı esnaflar ile Çivril Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven’i ziyaret etti.

Denizli il merkezinin dışında ilk kez bir eğitim çalışması düzenlediklerini ve gördükleri ilginin kendilerini çok sevindirdiğine dikkat çeken Başkan Erdoğan, “Denizli’de geçen yıl, Denizli Ticaret Odası öncülüğünde ABİGEM Denizli, İŞKUR ve KOSGEB ile birlikte, 2 binin üzerinde vatandaşa, girişimcilik eğitimi verildi. Girişimciliği önemsiyoruz… Denizli’de eğitim alan girişimcilerin yüzde 67’si kadınlardan oluşuyor. Kadınların kendi ayakları üzerinde durabilmesi, kendi iş yerlerini kurabilmesi için devlet her türlü imkânı sağladı. KOSGEB, kendi iş yerini kuracak girişimcilere 50 bin TL hibe, 100 bin TL de faizsiz kredi fırsatı tanıyor. İstihdam açısında da İŞKUR’un birçok desteği mevcut. Çivril’de, başlangıç itibarıyla, 90 vatandaşımıza eğitim desteği sağlayacağız. Sertifika töreninde de sizlerle birlikte olmak istiyoruz. Bu kursu tamamlayıp da Çivril’de ilk iş yeri kuran arkadaşımızın açılışına da katılmayı arzu ediyoruz” dedi.

Kursiyerlere “Hayal kurun… Hayaller olmadan, başarıya ulaşmak asla söz konusu değildir!” diyen Başkan Erdoğan, “Hiçbirimiz, durduk yerde bir yerlere gelmiyoruz. İş yapıp, işimizi geliştirmek için 30 yıldan beri hayal kuruyor, koşturuyorum. Ben de bir çalışandım; büyük bir holdingde çalışıyordum. Kendi kendime ‘Hayatta bir kez olsun bir iş kurup şansımı deneyeceğim. En kötüsü aldığım maaşın biraz altında başka bir yerde çalışırım’ dedim. Şükürler olsun ki, işimizi kurduk ve devam ediyoruz. Siz de hayatınızı durdurmayacak şekilde riske girin. Planlı ve programlı bir şekilde, başarı için risk alınması gerekiyor. Sizler de bir hayal kurup, projelendirin ve kendi işinizi kurun” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Yönetim Kurulu

 

dto-baskani

Uğur ERDOĞAN

Yönetim Kurulu Başkanı

Meclis

Salih SARIKAYA

Meclis Başkanı

İletişim Bilgileri

Yönetim Kurulu Başkanı 295 00 10
Meclis Başkanlığı 296 00 15
Genel Sekreter 295 00 20
Genel Sekreter Yardımcıları 295 00 21 295 00 22
Personel ve Yazı İşleri Müdürlüğü 295 00 24
Ticaret Sicil Müdürlüğü 295 00 30
Hesap İşleri Müdürlüğü 295 00 40
Oda Sicil Müdürlüğü 295 00 45
Araştırma Geliştirme Müdürlüğü 295 00 50
Dış Ticaret 296 00 55
Basın ve Halkla İlişkiler 295 00 70 295 00 71
Kurumsal İletişim ve Organizasyon 295 00 75
Ege Bilgi ve Yenilik Merkezi (EBIC-EGE) 295 00 80
Bilgi İşlem 295 00 95
Santral Telefon 295 00 00
Faks 295 00 90